Доступність посилання

ТОП новини

Помер Богдан Осадчук


Сьогодні в Німеччині помер Богдан Осадчук – відомий учений, журналіст, політолог, професора Українського Вільного Університету, автор багатьох наукових праць, близький приятель України.

Богдан Осадчук народився 1 серпня 1920 року в Коломиї на Івано-Франківщині. Освіту здобув у Берлінському університеті, в 1966 році захистив докторську дисертацію в Українському Вільному Університеті в Мюнхені.

Богдан Осадчук належав до старшого покоління української еміграції , очолював редакцію відомого в українському інтелектуальному середовищі журналу «Віднови». У 1950-х роках також тісно співпрацював із журналом «Культура», який у Парижі видавав Єжи Ґедройць. Живучи у Мюнхені й Берліні, активно дописував до низки відомих європейських газет, передусім – німецьких і швейцарських. У 1990-х роках був оглядачем Української редакції Радіо Свобода.

Автор відомих книг із історії українсько-польської співпраці, новітньої історії України, серед яких «Розвиток комуністичних партій Центральної та Східної Європи» (1962 рік), «Радянський комунізм. Документи» (1964 рік) та інших.

Серед нагород ученого – український орден Ярослава Мудрого і найвища нагорода Польщі – Орден Білого Орла.
XS
SM
MD
LG