Доступність посилання

ТОП новини

«Залишаюсь українцем» – Богдан Гаврилишин


Обкладинка книжки «Залишаюсь українцем», автор Богдан Гаврилишин
Обкладинка книжки «Залишаюсь українцем», автор Богдан Гаврилишин

Київ – У середу в Києві відомий науковець, один із ініціаторів проведення економічних форумів у Давосі, член Римського клубу Богдан Гаврилишин представив свою нову книгу. Презентація біографічної книги «Залишаюсь українцем» збіглась із 85-річним ювілеєм автора. Тож представлення книги Богдан Гаврилишин назвав звітом для сучасників і зверненням до української молоді.

Залишатись українцем у великому світі важко, але українці мають взяти відповідальність за свою державу, за її свободу, демократичний розвиток та процвітання. Це у першу чергу стосується молодого покоління українців, які мають вивести країну з соціально-економічної й політичної кризи. Про це, представляючи свою книгу-біографію, говорив професор Богдан Гаврилишин.

«Я написав ці спогади з однією тільки метою: ця книжка є для нової генерації. Нині економічний, соціальний, політичний стан України жахливий. Україна потребує реформ і трансформації, тобто змін на основі ринкової економіки й демократичних цінностей. Люди, які тепер при владі, і ті, котрі за кілька років будуть при владі, хто б вони не були, не зможуть такої трансформації провести. Але люди у віці від 18 чи 20 років і до 35 років – це вже інакші люди, це нові люди. Вони мають уявлення про демократію, вони на рівних спілкуються з однолітками і вивчають іноземні мови. Молоді українці користуються сучасними методами праці й активно використовують переваги електронних комунікацій», – зазначив професор.

Саме праця, заснована на глибоких знаннях та вмінні аналізувати ситуацію у світі, спричинила успіх Богдана Гаврилишина як визначного теоретика економіки у другій половині 20-го століття.

«Ця людина через власне серце пропустила чимало болю і трагедій»

Але львівський науковець Марія Зубрицька пропонує ширше дивитись на книгу Гаврилишина: це не просто біографія успішної людини, котра всупереч багатьом обставинам досягла своєї мети – це історія 20-го століття, яку переповідає Гаврилишин.

«В Україні нема історії родоводів, немає культури пам’яті, наша історія сфальсифікована. І для мене ці спогади «Залишаюсь українцем» – передусім живий підручник української історії ХХ століття. Адже ця людина через власне серце пропустила чимало болю і трагедій свого часу, на власні очі бачила появу і становлення сучасного цивілізаційного рівня», – зазначає Зубрицька.

Це людина, яка працює з молоддю

Для молодих українців книга Гаврилишина – це своєрідна «інструкція досягнення успіху». Так, за словами співзасновника Європейського молодіжного парламенту України, київського політолога Василя Мірошниченка, Богдан Гаврилишин – не лише всесвітньовідомий економіст, це людина, яка працює з молоддю і для молоді, допомагає молодим українцям отримати нові знання й навички у кращих вишах світу.

«Ця книга – радше приклад Богдана Дмитровича. Тому що з того часу, як він повернувся до України зі Швейцарії у 1989 році, він працював з молоддю, він допомагав нам фінансово, надавав консультації щодо оформлення громадських організацій, завдяки йому ми утворили Європейський молодіжний парламент України. Ми, молоді люди, їздили в Європу, представляли Україну, і це мало величезний вплив на нас, на наші особистості! Більшість із нас закінчили освіту за кордоном – я, наприклад, вчився у Лондонській школі економіки. У той час це дало нам великий заряд і велику віру. А Богдан Дмитрович через два покоління – він віку мого діда, якому нещодавно теж виповнилось 85 років, – він давав нам необхідний поштовх! А ще він своїм особистим зразком показував, що у житті можна досягти справжніх професійних висот!» – наголосив у розмові з Радіо Свобода Василь Мірошниченко.

Власне, Богдан Гаврилишин досі підтримує молодь – через свій благодійний фонд.

Як відзначив академік Микола Жулинський, професор Гаврилишин власним прикладом демонструє «поєднання патріотизму, україноцентризму та відкритості до світових знань».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG