Доступність посилання

18 Січень 2018, Київ 20:27

Київ – Міліція Миколаєва перекваліфікувала статтю кримінальної справи, порушеної за фактом нападу на журналіста газети «Наше місто – Миколаїв» Олександра Влащенка з «грабежу» на «замах на вбивство». Зараз журналіст, якого було поранено в голову із, ймовірно, пневматичної зброї, перебуває у нейрохірургічному відділенні лікарні у стабільно важкому стані.

Про можливі причини нападу на журналіста розповіла головний редактор газети «Наше місто – Миколаїв» Ірина Чернишова.

– Що відомо про обставини замаху?

– На жаль, у самого Олександра, як кажуть лікарі, ретроградна амнезія. Він не пам’ятає не лише моменту нападу, але й взагалі того вечора. Напад стався у ніч з неділі на понеділок. Він у цей день був у редакції, бо виконував одне завдання. Близько 23-ї він вийшов з редакції, провів свою дівчину, яка приходила до нього… Додому він не дійшов. Зараз міліція опитує свідків. Сподіваємося, що хтось відгукнеться.

– Якими журналістськими розслідуваннями займався Олександр Влащенко?

– Він працював по кількох напрямках. Це житлово-комунальне господарство. Був кореспондентом на сесіях обласної ради.
Наприклад, була в нього така публікація. Звернулися до нас мешканці, що в них не склалися стосунки із керівництвом ЖЕКу. І коли він почав цю тему досліджувати, з’ясувалося, що там усе не так просто, що там є корупційні схеми, і взагалі, як цей ЖЕК потрапив на це місце, як він виграв конкурс на обслуговування.

– Чи пов’язує міліція замах із професійною діяльністю журналіста?

– Міліція розглядає зараз дві основні версії. Одна з них – замах у зв’язку з його професійною діяльністю. Ми ділилися нашими здогадками, надавали публікації Олександра для дослідження.

І друга версія – це напад з метою пограбування. В Олександра справді забрали сумку, в якій був фотоапарат, диктофон і два його мобільні телефони. Але в кишені його куртки залишилися приблизно триста гривень. Тобто, забрали речі, які ще треба продати. А «живі» гроші залишилися в нього в кишені.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    На Радіо Свобода – з 2008 року. Спеціалізуюсь на політиці та історії.Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники»

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG