Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 06:55

Старшокласники з країн Центральної та Східної Європи дискутували щодо використання атомної енергії


Київ – У п’ятницю в українській столиці завершився фінал «Міжнародних молодіжних дебатів», у яких на всіх етапах взяло участь понад дві тисячі школярів із восьми країн. Турнір Jugend debattiert international проводиться німецькою мовою у країнах Центральної та Східної Європи уже вп’яте. Цього року на ньому перемогла дівчина з Естонії, учасники з України до фіналу не дійшли. Темою фінальних дебатів стало використання у Європі атомної енергії.

Чи повинні всі європейські країни припинити використання атомної енергії – це визначали у п’ятницю старшокласники із Литви, Естонії, Польщі та Росії. В українській столиці відбувся фінал «Міжнародних молодіжних дебатів» (Jugend debattiert international), що його проводить Гете-інтитут спільно із низкою благодійних фондів для школярів, які вивчають німецьку мову.

Ідея заходу – привернути увагу молоді до актуальних проблем сучасності і змусити її робити висновки, говорить посол Німеччини в Україні Ганс-Юрген Гаймзьот. «Тема цьогорічних фінальних дебатів – улюблена тема німців», – зауважив дипломат.

Завдання – переконати

Четверо диспутантів: по двоє «за» і «проти». Кому яку позицію доведеться відстоювати, вирішує попереднє жеребкування. Кожен учасник повинен аргументувати свою позицію так, щоб переконати слухачів і членів журі. Цього року найбільш переконливою виявилася естонка Аннет Лимар. Їй випало виступити «за» припинення використання атомної енергії. Глядачі у залі голосували картками: більшість із них підтримала її ідеї. З ними погодилось і журі, що складалося з колишніх учасників та представників організаторів турніру.

Українські учасниці до фінального етапу дебатів не дійшли. Одна з них – киянка Олександра Петрова – говорить, що однією з причин є, можливо, навіть брак життєвого досвіду: молодь із країн ЄС закінчує школу на рік-два пізніше. Тим не менше, за словами Олександри, участь у таких заходах значно розширює світогляд: учасники мають змогу всебічно розглянути ту чи іншу проблему, почути думки представників різних країн з цього приводу.

«Взагалі, теми були дуже цікаві, актуальні. Наприклад, чи потрібно скасувати заборону на алкоголь підліткам, – розповідає дівчина. – В Україні є такий закон, але він порушується, і ми займаємо перше місце з алкоголізму саме серед підлітків і дітей. Тобто це доволі нагально. А також інша тема була: чи варто дітям із фізичними або психічними захворюваннями навчатися разом із, як кажуть зазвичай, «нормальними дітьми».

Щороку фінал дебатів проходить у різних країнах-учасницях конкурсу. За п’ять років існування молодіжного дебатного турніру Київ приймав фіналістів уперше. У 2009 році Україну також обрали для проведення фіналу, однак через епідемію грипу це рішення довелося скасувати, тож диспутанти тоді поїхали до Праги. Наступного року фіналісти змагання зберуться у Вільнюсі.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG