Доступність посилання

ТОП новини

Якою буде нова Лівія?


Нью-Йорк – Яким шляхом піде Лівія після повалення диктатури полковника Каддафі? У Вашингтона поки що нема певності щодо демократичного курсу нової Лівії.

Нові лівійські лідери розпочали процедуру передачі влади до рук демократично обраного уряду. Вони заповідають проведення загальнонаціональних виборів у наступному році. Керівник перехідного уряду Мустафа Абдул-Джаліл минулої неділі проголосив звільнення Лівії. Це сталося через три дні після смерті диктатора Каддафі. Його смерть – від кулі повстанця – поставила крапку у восьмимісячній громадянській війні.

Тимчасовий уряд Лівії запевняв, що Каддафі нібито загинув під час стрілянини, але стало відомо, що його схопили живим, побили і вбили без суду і слідства.

У Вашингтоні державний секретар Сполучених Штатів Гілларі Клінтон закликала розслідувати обставини вбивства Каддафі. Вона підтримала пропозицію, щоб розслідування здійснила ООН.
Тепер новий лідер закликає лівійців «продемонструвати світові терпіння, чесність і толерантність» і відмовитися від ненависті.

Цікаво, що Африканський Союз, багаторічним президентом якого був Каддафі, далеко не одразу визнав тимачовий уряд Лівії. Як стверджує Фатудж Наджим, радник лідера: «Ми маємо проблему з Африканським Союзом. У ньому повно деспотичних режимів. Каддафі підкуповував їх. Отож, нам треба розпочати новий розділ у взаєминах з Африканським Союзом».

Нова Лівія – країна «з ісламським забарвленням»

У Вашингтоні стурбовано сприйняли заяву Абдул-Джаліла, який сказав, що бачить нову Лівію країною з «ісламським забарвленням», підкресливши, що наріжним каменем нового законодавства буде закон шаріату.

Він сказав, що на місці старих банків буде створено нову ісламську банківську мережу. Відомо, наприклад, що іслам забороняє лихварство. Тому новим банкам заборонятиметься давати позики громадянам під відсотки. Однак, якщо позика перевищує 10 тисяч динарів (це 7500 доларів), то відсотки брати можна. Таким чином, «ісламське забарвлення» зупинятиметься на певній межі. Разом з тим, щодо існуючих законів, то їх мають скасувати, якщо вони суперечать канонам шаріату.

За словами,Абдул-Джаліла, «Аллах забезпечив перемогу революції», хоча відомо, що годі було б говорити про перемогу без бойових дій авіації та ракетних батарей США і НАТО..

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG