Доступність посилання

ТОП новини

В Україні вийшла перша книжка про Голодомор для дітей


«Зернятко надії», збірка художніх творів про Голодомор для дітей
«Зернятко надії», збірка художніх творів про Голодомор для дітей
В Україні вийшла перша книжка про Голодомор 1932-1933 років для дітей.

Як повідомляють новинні агенції, посилаючись на Центр досліджень визвольного руху, це збірка художніх творів для дітей «Зернятко надії», де відібрані за допомогою педагогів і психологів-консультантів прозові та поетичні твори, які допоможуть дитині дізнатися про Голодомор 1932-1933 років та зрозуміти, які страшні часи пережив наш народ.

«Ця збірочка – спроба допомогти дорослим провести дитину через ті страшні часи, не травмуючи її психіки страшними подробицями та недосяжними для дитячого розуміння поняттями. Ми спробували підшукати зрозумілі для дітей образи, відповідні слова і жанри для різного віку. Також ми намагалися підійти до цієї трагедії з позиції оптимістичної, щоб не виникало в дитячих серцях зневіри та розпачу, щоб кожен із них знав, що його доля в його руках», – зазначила упорядник збірки Людмила Юрченко.

Твори розраховані на дітей різного віку – від дитячого садочку до середньої школи. Перший розділ книги застосовує принципи казкотерапії: автори вводять маленького читача у країну звичних для нього казкових героїв, і діти прагнуть скористатися позитивним досвідом персонажів і віднайти свої власні життєві стратегії.

Як зазначають упорядники, дитина, позбавлена надії, втрачає здатність боротися, при цьому різко послаблюється її потенціал до досягнення успіху. Тому, порівнюючи себе з головним героєм, який демонструє любов до ближнього, допомагає потребуючим та проявляє милосердя, юний читач засвоює хороший приклад поведінки в непростих ситуаціях.

Проект «Зернятко надії: дітям про Голодомор» журналу «Крилаті» та «Спілки української молоді» підтримали письменники з усієї України та діаспори.
XS
SM
MD
LG