Доступність посилання

ТОП новини

Як стахановці пам’ятник Тарасу Шевченкові проґавили


Все, що залишилось від пам'ятника

Луганськ – Низка політичних та громадських організацій вимагає знайти та покарати злочинців, які днями у Стаханові вкрали пам’ятник Тарасу Шевченкові. Руйнування пам’ятника називають спланованою антиукраїнською акцією. Більше того, представники Конгресу українських націоналістів заявили, що починають власне розслідування справи, і запевняють, що покарання злочинцям не уникнути. Натомість у стахановській мерії закликають не поспішати з висновками і обіцяють встановити новий пам’ятник.

Погруддя Шевченка з постаменту зникло у ніч із 20 на 21 жовтня. Однак широкого розголосу інцидент набув лише через кілька днів.

Члени Всеукраїнської громадської організації «Просвіти» звернулися з відкритим листом до Президента Віктора Януковича. Вони вимагають заборонити українофобські організації і нагадали, що торік у Луганську встановлено так званий пам’ятник «жертвам вояків ОУН-УПА», цього року Луганська облрада надала російській мові особливий статус, а на адміністративних будівлях майже два місяці майоріли червоні прапори.

Володимир Семистяг
Володимир Семистяг
Тож руйнування пам’ятника Шевченкові, на думку голови обласного осередку «Просвіти» Володимира Семистяги, продовжило низку антиукраїнських акцій.

«Луганщина, ми вважаємо, – це своєрідний полігон, де відпрацьовуються такі антиукраїнські, антидержавні акції, які набувають істеричного характеру», – сказав він.

Метал як спосіб наживи

Так виглядав пам'ятник (фото з сайту stakhanov.org.ua)
Так виглядав пам'ятник (фото з сайту stakhanov.org.ua)
Гіпсове погруддя Шевченка встановили у 1961 році, згодом скульптуру вкрили міддю. Однак міліції впевнені, що пам’ятник не міг бути цінним для шукачів металобрухту.

«Пам’ятник не може мати цінності, тому що він не обшитий, а тонований міддю. Хоча злодії могли не знати про це. Могли вкрасти, а потім побачити, що він не підходить для здавання», – вважає начальник прес-центру обласного управління МВС Тетяна Погукай.

Пам’ятник Тарасові Шевченку стояв фактично на пустирі, біля покинутого гуртожитку. Скульптуру відновлять, але вже на новому місці – десь у центрі Стаханова, повідомив Радіо Свобода начальник відділу внутрішньої політики Стахановської міськради Володимимр Житков: «Я запевняю вас, що до кінця року ця проблема буде повністю вирішена»

Він також закликає дочекатися закінчення міліцейського розслідування, щоб робити висновки про те, кому знадобилося погруддя Тараса Шевченка.

Водночас у Стаханові й справді є попит на металобрухт. Для багатьох здавати метал – це єдина можливість заробити якусь копійку. Навіть стахановська мерія, щоб розрахуватися з боргами, нещодавно вирішила продати трамвайні колії. За останні 15 років у Стаханові закрили всі шахти та майже два десятки суміжних підприємств, і ситуація з роботою не покращується.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG