Доступність посилання

ТОП новини

Нові економічні ініціативи Білого дому


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах федеральний уряд оприлюднив дві економічні програми допомоги домовласникам, яким дедалі важче виплачувати іпотечні позики, а також випускникам вишів, які зазнають труднощів з виплачуванням студентських позик.

Нові ініціативи Білий дім пояснює тим, що Конгрес заблокував економічний план Барака Обами, тож президент відтак розбиває свій план на окремі частини.

Виступаючи у Лас-Вегасі, Барак Обама сказав: «Є мільйони американців, які тяжко працюють, вчасно виплачують свої іпотечні позики на купівлю домівки… Але нині, коли вартість нерухомості знизилася, їм важко рефінансувати позику з тим, щоб зменшити суму щомісячних виплат – і іце попри той факт, що нині відсотки на позики перебувають на рекордно низькому рівні».

Ця програма допомоги середньому класові ґрунтується на добровільній згоді, отриманій Білим домом від банків та фінансових іпотечних компаній. Вони погоджуються давати змогу домовласникам рефінансувати іпотечні позики, попри знижену вартість їхніх домівок. Ця програма не потребує згоди Конгресу.

Законодавці-республіканці, як також президентські кандидати від Республіканської партії, виступають проти федеральної допомоги домовласникам. Вони вважають, що уряд мусить насамперед займатися оздоровленням економіки, що допоможе як ринкові нерухомості, так і домовласникам.

Допомога випускникам вузів

Друга ініціатива, щойно оголошена Білим домом, – допомога мільйонам боржників, які виплачують позики на навчання у коледжі. Загальний обсяг студентської заборгованості в Америці сягає астрономічної суми в 1 трильйон доларів – це більше, ніж заборгованість по кредитних картках по всій країні..

Проблема полягає в тому, що в умовах економічної кризи багато учорашніх студентів опинилися у лавах безробітних, а таких 14 мільйонів, тобто понад 9 відсотків робочої сили.

Чинний закон дозволяє випускникам коледжів платити за позики до 15 відсотків заробітку щомісяця. Якщо вони не встигнуть погасити позику за 25 років, то решту просто скасовують.

Тепер міністерство освіти даватиме боржникові змогу об’єднати приватну позику з федеральною зі скороченням відсотків. Ось як такий крок пояснює Ерні Данкан, міністр освіти: «Випускники коледжів мають великі труднощі з працевлаштуванням. Ми допоможемо їм зекономити гроші, консолідувавши борги і скоротивши виплати».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG