Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 16:59

США відкривають «віртуальне посольство» для Ірану


Держсекретар США Гілларі Клінтон

Прага – Держсекретар США Гілларі Клінтон звернулася до іранських громадян у своєму першому інтерв’ю іранській службі «Голосу Америки». Вона пообіцяла, що до кінця цього року Вашингтон відкриє в інтернеті сайт «віртуального посольства» США для Ірану. Це робиться з метою розширення контактів уряду США з пересічними іранцями, наголосила Клінтон.

Держсекретар США Гілларі Клінтон заявила, що найближчим часом Вашингтон спробує зменшити негативні наслідки відсутності дипломатичних стосунків між США та Іраном.

«Ми збираємося, незважаючи на відсутність дипломатичних стосунків між нами, відкрити «віртуальне посольство» в Тегерані. Вебсайт має бути готовий до кінця цього року. Ми збираємося продовжити контакти, особливо зі студентами, яким хочемо допомогти повертатися назад для навчання в США. Ми також бажаємо допомагати в обміні людьми між нашими країнами, розвивати спілкування, що, на мою думку, дуже важливо у стосунках між американцями та іранцями у 21-му столітті», – зазначила Гілларі Клінтон.

Щоправда, вона не пояснила в деталях, як нове «віртуальне посольство» буде функціонувати в умовах суворої іранської цензури в інтернеті. Також відомо, що Вашингтон і Тегеран не мають дипломатичних відносин із часів Ісламської революції 1979 року в Ірані.

Клінтон заявила про намір підтримати бажання іранців до свободи

Державний секретар США заявила у згаданому інтерв’ю про намагання Вашингтона підтримати «прагнення» іранців до свободи. Вона також наголосила, що, в умовах політичної боротьби між чинним президентом Махмудом Ахмадінеджадом і найвищим духовним лідером Ірану аятолою Алі Хаменеї, іранці мають можливість впливати на майбутнє їхньої країни.

Гілларі Клінтон також наголосила, що американський уряд прислухається до голосів з Ірану, які попереджають, щоб США не чинили нічого такого, що компрометує нинішню іранську опозицію.

Американський дипломат також розкритикувала суперечливі президентські вибори в Ірані у 2009 році й засудила порушення прав людини. Гілларі Клінтон зазначила, що Захід своїми санкціями проти влади Тегерана намагається не завдавати шкоди і страждань для громадян Ірану.

Держсекретар США звернулася до іранців у дні, коли влада Сполучених Штатів вимагає від Ірану розслідувати разом із міжнародною спільнотою нещодавні нібито факти намагань іранських спецслужб провести серію терактів на території США з метою вбивств посла Саудівської Аравії та низки громадян США і дипломатів.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG