Доступність посилання

ТОП новини
23 квітня 2021, Київ 11:53

МЗС рекомендує російському консулу в Криму вчити українську мову


Генеральному консулові Росії у Сімферополі Володимирові Андреєву, який вважає українську мову «загрозливою» для кримчан, Міністерство закордонних справ рекомендує вивчати державну мову України. З цією метою МЗС переслало до Генерального консульства Росії в АРК відповідні книги, повідомив речник МЗС Олександр Дикусаров.

Раніше, відвідуючи сімферопольську аптеку, Володимир Андреєв нарікав, що не знає, які ліки купувати, бо не розуміє україномовних інструкцій.

Коментуючи заяви російського дипломата, речник МЗС Олександр Дикусаров зазначив: «Ми (МЗС) відреагували на заяви Генконсула Росії у Сімферополі єдиним можливим способом: придбали і передали через Посла Російської Федерації в Україні для пана Андреєва підручник української мови для російськомовних людей, та російсько-український розмовник. Ми сподіваємось, що це допоможе пану Андреєву виконувати свої функції у Криму».

Тим часом, кримські журналісти зауважують, що за півтора роки роботи у Криму Андреєв досі не вивчив мови країни свого робочого перебування. Також кримські ЗМІ нагадують, що Генконсул Росії у Сімферополі у розмовах з журналістами жалкує, що «Росія не ставить в офіційних форматах питання російської мови у належному ступені наполегливості».
XS
SM
MD
LG