Доступність посилання

ТОП новини

У Росії завершили попереднє слідство в справі щодо смерті Магнітського


Слідчий комітет Росії завершив попереднє слідство щодо працівників слідчого ізолятора, яких звинувачують у причетності до смерті в СІЗО юриста Сергія Магнітського два роки тому.

Заступникові начальника слідчого ізолятора в Москві, де помер юрист, і лікареві-лаборантові висунули звинувачення в недбальстві і спричиненні смерті з необережності. Як заявив речник Слідчого комітету, коло підозрюваних можуть іще розширити.

Сергій Магнітський, російський юрист, який працював для західного інвестиційного фонду Hermitage Capital, помер у 2009 році в слідчому ізоляторі в Москві в віці 37 років від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров’я, щоб змусити його замовкнути. Президент Росії Дмитро Медведєв визнав, що смерть юриста настала внаслідок «злочинних дій».

Магнітський потрапив за ґрати, звинувачений у розробці схеми уникнення податків для свого замовника Hermitage Capital. Йому висунули це звинувачення по тому, як він заявив, що викрив викрадення з російського бюджету посадовцями Міністерства внутрішніх справ Росії, податкової адміністрації та інших державних органів суми в 230 мільйонів доларів, що її фонд сплатив як податки.
XS
SM
MD
LG