Доступність посилання

ТОП новини
16 квітня 2021, Київ 21:31

Грузинський опозиційний мільярдер хоче повернути громадянство


Грузинський мільярдер-опозиціонер Бідзіна Іванішвілі заявив у вівторок, що домагатиметься повернення відібраного в нього громадянства Грузії.

На прес-конференції в Тбілісі Іванішвілі звинуватив владу країни в намаганні покласти край його політичній кар’єрі, а президента Міхеїла Саакашвілі в тому, що то він «цілком незаконно» скасував його громадянство.

Минулого місяця грузинське громадянство Іванішвілі було зупинене указом Саакашвілі через порушення законодавства. Як повідомили в реєстрі громадян, Іванішвілі автоматично втратив його, коли вже після отримання громадянства Грузії отримав також громадянство Франції; мати ж кілька громадянств, за незначними винятками, законодавство Грузії забороняє.

Це сталося через кілька днів по тому, як Іванішвілі оголосив про плани створити політичну партію, яка змагалася б проти Саакашвілі на парламентських виборах наступного року.

Влада Грузії заперечує, що позбавлення громадянства було політично мотивоване.

Без грузинського громадянства Іванішвілі не може займатися в Грузії політичною діяльністю і фінансувати політичні організації.
XS
SM
MD
LG