Доступність посилання

ТОП новини
20 Січень 2019, Київ 14:47

Азаров: російський газ для України значно дорожчий, ніж для Німеччини


Ціна російського газу для України перевищує ціну газу для Німеччини на 200 доларів за тисячу кубометрів без урахування знижки за «харківськими домовленостями», заявив сьогодні Прем’єр-міністр Микола Азаров під час розширеного засідання Кабінету Міністрів.

«Нині ціна російського газу для України без урахування «харківської» знижки – це приблизно 546 доларів. Порівняємо, за якою ціною отримує газ Німеччина, – а вона купує газ по 346 доларів, перебуваючи більш ніж на 2 тисячі кілометрів далі від російського кордону», – сказав прем’єр, як його цитує агентство «Інтерфакс-Україна».

У зв’язку з цим він вкотре нагадав про чинні невигідні газові контракти з Росією. За його словами, держава щорічно витрачає по 16 мільярдів гривень на покриття різниці між ціною імпортованого газу і ціною його реалізації населенню та теплокомуненерго.

Президенти України і Росії уклали минулого року в Харкові низку домовленостей, за якими, зокрема, Україна погодилася продовжити термін тимчасового перебування російського Чорноморського флоту на своїй території ще на 25 років, до 2042 року, а в обмін на це Росія погодився на певну знижку ціни на газ для України: на 30 відсотків від суми за формулою ціни 2009 року, але ця 30-відсоткова знижка не може перевищити 100 доларів за 1 тисячу кубічних метрів і при цьому має діяти тільки 10 років, до 2020-го.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG