Доступність посилання

ТОП новини

Росія домовилася з Грузією про свій вступ до СОТ – урядовець


Росія домовилася з Грузією з суперечливого питання між ними, яке гальмувало вступ Москви до Світової організації торгівлі, заявив у середу ввечері кільком агентствам голова російської делегації Росії на переговорах про вступ Максим Медведков.

За його словами, Росія, як і Грузія, згодні на незалежний міжнародний моніторинг торгівлі Абхазії і Південної Осетії, сепаратистських регіонів Грузії, фактично непідконтрольних Тбілісі.

Таку пропозицію подали напередодні посередники в грузинсько-російських переговорах про СОТ зі Швейцарії. За нею такий контроль має здійснювати третя сторона, приватна компанія.

Раніше в середу президент Грузії Міхеїл Саакашвілі висловив сподівання, що переговори його країни про вступ Росії до СОТ «дійдуть логічного кінця» вже найближчими днями.

На зустрічі з делегацією Грузії на цих переговорах Саакашвілі нагадав, що проблема з Росією для його країни полягала в контролі за пересуванням товарів на грузинсько-російському кордоні на його ділянках в абхазькому і південноосетинському сепаратистських регіонах.

Грузія висловила згоду з компромісною пропозицією ще минулого тижня; прямої згоди Росії досі не було.

Незгода Грузії, яка є членом СОТ, тривалий час блокувала вступ Росії до Світової організації торгівлі через цю невирішену зовнішньоторговельну суперечку між ними.
XS
SM
MD
LG