Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада змінює Митний кодекс


Верховна Рада ухвалила сьогодні закон про внесення змін до Митного кодексу, спрямований на приведення Митного кодексу у відповідність до міжнародних норм.

Серед змін, які будуть запроваджені після набуття законом чинності, – проведення митного оформлення протягом 4 годин із моменту подання митної декларації та документів, персональна відповідальність посадової особи митниці за неправомірні затримки митного оформлення, використання однієї декларації (попередня декларація) для здійснення різних митних формальностей тощо.

Крім того, закон передбачає чіткі підстави для відмови у митному оформленні та обов’язки митниці надати вичерпні роз’яснення, звільнення декларанта від відповідальності за ненавмисні помилки чи новий порядок митного оформлення та державної реєстрації іноземних інвестицій.

Встановлений перелік особистих речей, які при переміщенні через митний кордон не підлягають декларуванню та звільняються від оподаткування, лібералізовані норми вивезення товарів. Згідно зі зміненим кодексом, письмовому декларуванню з поданням митної декларації підлягають товари, сумарна вартість яких перевищує 10 тисяч євро.

Підвищено вартісну межу ввезення товарів без сплати податків: товари, сумарна вартість яких не перевищує 1 тисячу євро, які переміщуються у ручній поклажі або у супроводжуваному багажі один раз на 10 днів, звільняються від оподаткування; товари на суму від 1 до 10 тисяч євро оподатковуватимуться за загальною ставкою мита у розмірі 10 відсотків.
XS
SM
MD
LG