Доступність посилання

ТОП новини

Українські мусульмани беруть участь у Хаджі


Сімферополь – Мусульмани з різних країн світу розпочали щорічне паломництво до своїх головних святинь у містах Мекка і Медина. У Хаджі разом із мільйонами одновірців беруть участь і українські мусульмани. Паломництво до святих мусульманських місць проходить перед одним із найбільших в ісламі свят – Ід-аль-Адха, яке в Криму називають Курбан-байрам. Його перший день цього року припадає на неділю, 6 листопада, і відзначатиметься це свято чотири дні.

Загалом двома літаками до Саудівської Аравії вилетіли 150 українських мусульман. Із них 90 прочан – мешканці Криму, де найбільша в Україні мусульманська громада.

Заступник муфтія мусульман Криму Аджи Айдер Ісмаїлов розповів, що у цьогорічному Хаджі беруть участь віруючі з усіх регіонів країни, люди різних національностей і різного віку, чоловіки і жінки.

«Цього року, як і в минулі роки, питання паломництва координує Рада муфтіїв України. Але безпосередньо організацією хаджу займалося Духовне управління мусульман Криму на чолі з муфтієм Аджи Еміралі Аблаєвим. Вся організаційна робота, підготовка всієї документації лягли на наші плечі. Сподіваюся, що з цим завданням ми впоралися», – зазначив Аджі Айдер Ісмаїлов. Він також зауважив, що кожен, хто здійснив Хадж, отримає почесний додаток до імені – Аджи і повагу одновірців.

Серед тих, хто здійснив Хадж, – і відомий кримський політик, президент Світового конгресу кримських татар, лідер фракції «Курултай-Рух» у Верховній Раді автономії Аджи Рефат Чубаров.

Він розповів, що під час паломництва пережив неймовірні почуття. «Мені здавалося, що я не лише йшов шляхом, що й пророк Магомет, було відчуття, що він сам йде поруч зі мною. Думаю, таке враження складалося через те, що в Хаджі одночасно перебувають мільйони людей, а ще – велика енергетика цих місць. Це просто неймовірне сприйняття цієї величезної енергії кожною людиною, яка здійснює Хадж!» – поділився враженнями Рефат Чубаров.

За два дні після початку Хаджу мусульмани відзначають свято жертвопринесення. У Криму його називають Курбан-байрам. Цього дня мусульмани приносять у жертву Всевишньому тварин – корів, овець чи кіз. Цей обряду виконують на згадку про жертвопринесення Ібрагіма (у біблійній традиції – Авраама). Про цю подію мовиться не лише в Корані, але й у Біблії.

У Криму це свято відзначається офіційно і для всіх, хто сповідує іслам, понеділок буде вихідним днем.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG