Доступність посилання

ТОП новини

Гідрометцентр: урожай-2012 під загрозою


Зиму зможе пережити лише п’ята частина посiвiв озимих зернових культур. Таку думку висловлює начальник департаменту аграрної метеорологiї Гiдрометцентру України Тетяна Адаменко.

«За оперативними даними Гiдрометцентру, близько 20 відсотків посiвних площ озимих культур у нормальному станi, добре розвинених i готових зимувати, тодi як зазвичай на цю дату в середньому має бути 60-70 відсотків», – сказала вона агентству «Iнтерфакс-Україна».

За даними синоптиків, тривала ривала посуха, що розпочалася в серединi лiта, змiнилася рiзко холодною погодою, що не дало можливостi рослинам достатньо розвинутися для успiшної зимiвлi. Зараз в Українi встановлюється зимовий температурний режим i тепла, яке могло б виправити ситуацiю з розвитком озимих, не очiкують.

За словами Тетяни Адаменко, трохи кращою є ситуацiя в захiдних областях країни, що перебувають пiд впливом європейських синоптичних процесiв. Однак навiть у Хмельницькiй, Рiвненськiй i Тернопiльськiй областях, де озимi зазвичай нормально входили в процес зимiвлi, «посiви нерiвномiрнi i перебувають у рiзних фазах», додала експерт.
XS
SM
MD
LG