Доступність посилання

ТОП новини

В Україні відкриють пункти прийому заяв на отримання польських віз


Київ – Подати документи на отримання польської візи невдовзі можна буде не тільки у консульствах. У 14 містах України до весни наступного року відкриють спеціальні сервісні центри, де можна буде заповнити візову анкету, оплатити страховку і зробити фото для візи. Таким чином Польща планує до європейського футбольного турніру зменшити навантаження на теперішні консульства, а також полегшити українським громадянам отримання візи – без черг і тривалих міжміських подорожей, оскільки не у всіх обласних центрах є польські консульства.

Перші пункти прийому польських візових анкет з’являться до кінця місяця в Івано-Франківську і Львові. Потім, до кінця року, в Тернополі, Рівному та Луцьку, а починаючи з січня, у Дніпропетровську, Донецьку, Харкові та Києві. Загалом планується відкриття 14 таких пунктів, говорить Рафал Вольський, керівник Консульського відділу Посольства Польщі у Києві.

«Ми зацікавлені в тому, щоб доступ до польських віз був також і у тих, хто мешкає далеко від консульських установ або мешкає там, де у консульській установі багато клієнтів, – зазначає представник посольства. – Тому Міністерство закордонних справ Польщі, власне, ухвалило рішення відкрити на території України низку пунктів прийому візових анкет».

Візові центри будуть розміщені у центрах міст: або в окремих будівлях, або у великих бізнес-центрах, щоб подавачі заяв легко могли туди дістатися, говорить Шрінараян Санкаран, представник міжнародної компанії VFS Global, яка виграла тендер і буде, власне, займатися обслуговуванням згаданих центрів.

Центри збирають заяви, рішення ухвалює консульство

Щоб скористатися послугами пункту прийому анкет, клієнт має зареєструватися на його сайті або записатися по телефону – потім він приходить на певний час і не стоїть у черзі, зазначає Шрінараян Санкаран.

Процедура подання документів буде така сама, як і в консульствах. Однак у пункті прийому візових анкет клієнт зможе одразу ж оплатити консульський збір, оформити страховку і зробити фото для візи. Окрім того, за бажанням подавача йому доставлять відповідь консульства кур’єром. Проте рішення щодо видачі або невидачі візи все одно ухвалює консульство, наголошує Санкаран.

«Компанія займатиметься виключно організаційною роботою під час оформлення візи, – каже він. – Ми не задіяні у процесі ухвалення консульського рішення щодо візи».

Послуги візових центрів коштуватимуть 225 гривень. Це не враховуючи власне консульського збору. Проте деякі з них треба буде оплатити додатково. Зокрема, йдеться про фото та кур’єрську доставку.

Користування візовими центрами – це додаткова можливість для тих, хто подає анкету, говорять представники польського дипломатичного корпусу. Консульські установи, за їхніми словами, продовжуватимуть прийом документів – українці можуть самі обирати, куди звернутися.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG