Доступність посилання

ТОП новини

Меркель і Медведєв відкрили «Північний потік»


Керівники Німеччини і Росії урочисто відкрили сьогодні газопровід «Північний потік», який іде з Росії дном Балтійського моря до Німеччини в обхід територій транзитних країн.

У церемонії в німецькому містечку Лубмін на березі Балтійського моря взяли участь, крім канцлера Німеччини Анґели Меркель і президента Росії Дмитра Медведєва, також чільники інших країн, компанії яких брали участь у будівництві, – прем’єр-міністри Франції і Нідерландів Франсуа Фійон і Марк Рютте, – а також комісар ЄС із енергетики Ґюнтер Еттінґер.

За планом, газогін довжиною понад 1220 кілометрів має запрацювати на повну проектну потужність наступного року з пропускною здатністю в 55 мільярдів кубометрів річно.

«Північний потік», вартістю в 7 мільярдів 400 мільйонів євро, є спільним проектом російського «Газпрому», німецьких компаній BASF і E.ON, нідерландської Gasunie і французької GDF Suez.

Цей газопровід оминає, зокрема, Україну і Білорусь, через які нині транспортується близько 80 відсотків усіх постачань російського газу до Європи.
XS
SM
MD
LG