Доступність посилання

ТОП новини

Іран: голова МАГАТЕ потурає США


Іран звинуватив сьогодні генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії Юкію Амано в тому, що той потурає інтересам Сполучених Штатів Америки.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад, виступаючи на іранському державному телебаченні напередодні очікуваного оприлюднення нового звіту МАГАТЕ щодо ядерної програми Тегерана, заявив, що Юкія Амано «не владний над собою», а деякі документи агентства «пишуть американці і просто вручають йому».

Водночас він вкотре повторив, що Іран не розробляє ядерної зброї і не припинить свою мирну ядерну програму.

Ахмадінеджад при цьому повідомив, що річний бюджет цієї програми становить суму, яка в перерахунку на долари США є близько 270 мільйонів.

Раніше сьогодні міністр оборони Ірану Ахмад Вагіді заявив, що його країна «дасть рішучу відповідь» у разі воєнного удару по ній.

Так він зреагував на слова міністра оборони Ізраїлю Егуда Барака, який перед тим заявив сьогодні ж, що скептично ставиться до можливості нових міжнародних санкцій проти Ірану після оприлюднення доповіді МАГАТЕ і що Ізраїль далі рекомендує не виключати щодо Тегерана ніякої можливості, включно з воєнним ударом.

Росія, Китай і Франція заявили сьогодні, що виступають проти силового вирішення іранської проблеми. Тим часом США вже заявили напередодні, що воєнний напад на Іран можливий як варіант, однак Вашингтон і надалі зосереджений на використанні дипломатичних методів.

Очікують, що новий звіт керівника МАГАТЕ, який, як вважають, має документально підтвердити наявність у Тегерана програми створення ядерної зброї, буде оприлюднений завтра.

Захід стурбований, що ядерна програма Ірану може мати на меті створення ядерної зброї. Тегеран неодноразово заперечував ці закиди і заявляв, що мета програми винятково мирна, але доказів цього не надав.
XS
SM
MD
LG