Доступність посилання

ТОП новини
16 Липень 2018, Київ 13:58
Здається, ще не так давно старший син Віктора Ющенка Андрій уславився як надто вже перегодований грошима мажор. Тоді дуже багатьох це украй обурило. Утім, Андрій Вікторович був доволі сумирним: нікуди не пхався, а просто собі «курив бамбук» і радів життю (зрештою, як і Євгенія Кар за часів прем’єрства її мами).

За президентства Віктора Януковича склалася принципово інша ситуація. Невдовзі після його обрання представники чинної владної команди у неформальних розмовах почали із деяким здивуванням і розгубленістю розповідати, що Дантист (так прозвали старшого сина президента – Олександра Януковича – за його фахом) виявив себе неабияким лобістом у вирішенні кадрових питань.

Утім, навіть на цьому тлі призначення молодого донецького банкіра Сергія Арбузова головою Нацбанку здивувало багатьох. А останні кадрові призначення, коли близькі до Сім’ї люди очолили міліцію і податкову, перевершили навіть найсміливіші очікування.

Янукович справді показав себе реформатором. За двадцять останніх років ми бачили прихід до влади зловісних олігархічних кланів і безтолкових «любих друзів». Утім, чинний глава держави вибудовує принципово нову модель: владу Сім’ї.

Варто нагадати, що свого часу на Сім’ю та її ставлеників спирався Борис Єльцин. Це був уже пізній і важкохворий Єльцин, який невдовзі добровільно подав у відставку «не за станом здоров’я, а за сукупністю усіх проблем».

Невже Янукович так швидко втомився?..
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG