Доступність посилання

ТОП новини

Лічені дні Берлусконі


Прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі
Рим – Лічені дні залишилися для Сільвіо Берлусконі на посаді прем’єр-міністра Італії. У суботу парламент має ухвалити нові заходи для стабілізації економіки, і після цього, як пообіцяв глава уряду, він піде зі сцени. Для багатьох видається підозрілою така «відставка з відстрочкою», адже протягом 17 років політичної кар’єри мільярдер утримувався в кріслі за будь-яких обставин. Втім, стрімке загострення боргової кризи і тиск євроспільноти вказує на те, що цього разу прем’єрське крісло Берлусконі дійсно таки захиталося.

Його обіцянки вже давно в Італії називають цяцянками. Посилився скепсис та підозри, що прем’єр-міністр відтягує час з метою перекроїти і відтворити свою більшість в парламенті, яку він втратив минулого вівторка.

Набив оскому італійський лідер і закордонним партнерам та інвесторам. Саме тому фінансові ринки негативно відреагували на його заяви про можливу відставку і неучасть в дочасних виборах.

У неминучості відходу Сільвіо Берлусконі міжнародну спільноту запевнив президент Італії Джорджо Наполітано. Щоб відновити довіру до країни, він оголосив про термінове ухвалення пакету антикризових заходів до кінця тижня. Президент також додав, що у стислі терміни або буде створений тимчасовий уряд національної єдності, або він розпустить парламент для проведення дочасних виборів (як передбачають, наприкінці лютого).

Що робити?

Отож країна опинилася перед вибором: який шлях обрати після Берлусконі? Більшість опозиційних партій не хоче гаяти час на виборчу кампанію, бо, ніде правди діти, в разі перемоги лівоцентристам доведеться ухвалювати непопулярні рішення. Дехто в опозиції пропонує спочатку змінити виборче законодавство, а вже потім кликати людей на дільниці.

«Нині країна у дуже серйозній небезпеці. Ми стоїмо на тому, щоб підтримати створення надзвичайного уряду, який би міг приборкати ринки і дати чітку відповідь Євросоюзові, що Італія спроможна втілити болючі реформи для виходу із кризи», – сказав лідер найбільшої опозиційної партії лівих демократів П’єрлуїджі Берсані.

Провладна партія «Народ свободи» розкололася. Частина її членів на чолі з лідером Берлусконі відкидає ідею «технічного уряду». «Я за те, щоб йти на вибори якомога швидше. У такій кризовій ситуації саме електорат повинен взяти на себе відповідальність і вирішити, хто має керувати країною», – заявив міністр інфраструктури Альтеро Маттеолі.

Нова боротьба за владу

Понад півсотні партійців Берлусконі виступили окремим фронтом на підтримку тимчасового кабміну з новим главою за участю різних політичних сил. До цього схиляється і Спілка підприємців Італії та інші впливові об’єднання. Очевидно, що й президент Джорджо Наполітано не в захваті від перспективи позачергових виборів.

На підтвердження цьому глава держави у середу присвоїв почесне звання довічного сенатора авторитетному академікові-економісту Маріо Монті. У нинішній ситуації це вважають сигналом того, що колишній єврокомісар, 68-літній Маріо Монті може очолити надзвичайний уряд для втілення нагальних економічних реформ.

Кандидатура Монті у всіх на вустах. Усвідомлюючи безвихідь ситуації, сам Берлусконі дав зрозуміти, що готовий підтримати новоспеченого сенатора.

Третій мандат Берлусконі-прем’єра передчасно добігає кінця. Натомість, як кажуть, безкінечною виглядає політична нестабільність в Італії, де починається нова боротьба за владу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG