Доступність посилання

ТОП новини

У Донецьку проходять Дні Швеції


Дні Швеції в Донецьку, 10 листопада 2011 року

Донецьк – У четвер і п’ятницю Донецьк приймає Дні Швеції. Дводенна програма заходів передбачає презентацію бізнес-можливостей Донецького регіону та шведських компаній, семінари, зустрічі та культурні події. У п’ятницю шведська делегація відкриє дитячий майданчик, який подарували місту.

Дні Швеції у Донецьку розпочалися досить жваво. Обласне керівництво презентувало регіон як чудову платформу для інвестицій та ведення бізнесу. До речі, зараз на українському ринку присутні понад 20 шведських компаній.

У свою чергу посол Швеції в Україні Стефан Ґуллґрен стосовно інвестиційного клімату в Україні заявив: «Я думаю, що він не змінився, не став гіршим, не став кращим. Будуть інвестувати, якщо побачать, що є стабільний економічний клімат. І задача держави – створювати умови для інвестицій. Я вважаю, що проблема корупції зрозуміла всім. Корупція – це дуже шкідливо для економічного розвитку».

Відбулася особиста зустріч голови Донецької облдержадміністрації Андрія Шишацького та посла Швеції в Україні Стефана Ґуллґрена. Андрій Шишацький озвучив суму зовнішньоторговельного обороту між Донецькою областю та Швецією – 55 мільйонів доларів за 2010 рік.

Андрій Шишацький також висловив сподівання на конкретну співпрацю. «Я думаю, що нам з вами треба взяти під опіку кілька проектів. Наприклад, у фармацевтиці або в якійсь переробці сільгосппродукції. Тут серйозний ринок збуту, особливо для все ж таки ваших передових технологій. Майже 4,5 мільйони людей, плюс поруч ринок Росії», – зауважив голова Донецької облдержадміністрації.

Донеччани дізнаються про північну країну

У рамках Днів Швеції в Донецьку заплановані не лише бізнес-зустрічі, які сприятимуть розвитку інвестиційної діяльності, а й цікаві культурні події. Від 18 жовтня вже йде виставка карикатур «ПЛЮС 1°С. Кліматичні зміни мовою карикатуристів України і Швеції». Роботи сучасних митців демонструють жахливий стан навколишнього середовища та небезпеку кліматичних незворотніх змін, які, в тому числі, викликані діяльністю людини.

У п’ятницю в Донецьку пройдуть джазовий концерт шведської виконавиці Анни Крістофферссон та музичний вечір ді-джея La Fleur.

«У Донецьку постійно проходять Французька весна, Польські дні й інші культурні заходи Чеської Республіки і тому подібне. Те, що Швеція включилася в цей процес, я вважаю дуже корисним. Донеччани зможуть дізнатися про цю північну країну», – каже голова донецької громадської організації «Євроклуб» Сергій Штукарін.

Донецький міський голова Олександр Лук’янченко заявив, що всі зусилля будуть направлені на розширення співпраці зі Швецією. Але наразі, наприклад, відома шведська компанія з виробництва та продажу меблів IKEA так і не відкрила магазину в Україні. Переговори йшли й стосовно Донецька. Але згідно із заявами керівництва компанії, вона не має грошей на підкуп.
  • Зображення 16x9

    Олена Поволяєва

    На Радіо Свобода з жовтня 2011-го року. Народилася, виросла, живу та працюю в Донецьку. У 2009-му році отримала ступінь магістра журналістики та диплом з відзнакою в Донецькому національному університеті. Цікавлюся документальним та радикальним кіно, сучасним мистецтвом, літературою. Катаюся на роликах, подорожую.

    Olena Povoliaieva | Создайте свою визитку


ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG