Доступність посилання

ТОП новини

Євроінтеграційний досвід Сербії є надзвичайно цінним для України – Янукович


Президенти України Віктор Янукович та Сербії Борис Тадич

Київ – Шлях Сербії до євроінтеграції є дуже цікавим для України. Про це заявив у четвер Президент Віктор Янукович під час зустрічі в Києві зі своїм сербським колегою Борисом Тадичем. Українські політологи говорять, що Сербія цілеспрямовано виконує завдання Євросоюзу та дотримується європейських демократичних норм та цінностей.

Євроінтеграційний досвід Сербії є надзвичайно цінним для України, адже на шляху до Євросоюзу Україна має враховувати досвід попередників. Про це сказав Президент Віктор Янукович на зустрічі з Борисом Тадичем.

«Досвід Сербії, яка пройшла цей непростий шлях, ми будемо вивчати. Під час обміну думками з президентом Тадичем ми прийшли до спільного висновку, що європейська інтеграція – це не самоціль, а, перш за все, процес, який наближує наші держави до тих світових стандартів, до того рівня життя, до якого прагнуть наші народи. І ми в цьому завжди будемо зацікавлені. Це нас завжди буде об’єднувати», – зауважив Янукович.

Шлях двох країн до ЄС

Наразі і Україна, і Сербія очікують на зміну статусу стосовно Євросоюзу. 19 грудня Україна та ЄС мали б підписати угоду про асоціацію, а Сербії Євросоюз має невдовзі надати статус кандидата на вступ.

У кроках двох країн на шляху до євроінтеграції можна провести певні паралелі, говорить експерт Національного інститут проблем міжнародної безпеки Галина Яворська. Аналогічну українській угоду про асоціацію з ЄС країни Західних Балкан уклали на початку двотисячних.

Водночас сьогодні можливості України є навіть ширшими, ніж можливості Сербії 10 років тому, зауважує Галина Яворська. Зокрема, ідею вступу до ЄС українці сприймають не так суперечливо, як серби.

«Досвід Сербії для України корисний. Він показує, що Україні необхідно усвідомити користь від руху до ЄС так, як усвідомила це Сербія. Вони йдуть цим шляхом дуже послідовно, виконуючи всі завдання Євросоюзу. Для них це пов’язано насамперед із проблемою Косова. Досвід Сербії показує, що рух до ЄС – це саме рух до політичної стабільності. Це, мені здається, найважливіший урок, який нам може дати Сербія», – зазначила Яворська.

Зона вільної торгівлі між Україною та Сербією

Президент Сербії Борис Тадич подякував Україні за принципове ставлення до дотримання територіальної цілісності його країни та Косова. 2008 року парламент Косова в однобічному порядку ухвалив декларацію про незалежність краю від Сербії і оголосив про формування суверенної держави. Незалежність країни не визнали, зокрема, Іспанія, Росія, сама Сербія та велика низка інших держав, серед яких і Україна.

За результатами українсько-сербських переговорів та зустрічі двох президентів були підписані угоди в сферах оборони та економічного співробітництва. Крім того, як зазначив Віктор Янукович, сторони розпочали переговори щодо зони вільної торгівлі між Україною та Сербією.
  • Зображення 16x9

    Марічка Набока

    У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ імені Тараса Шевченка. У 2010-му отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Маю публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі «Ера». На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG