Доступність посилання

ТОП новини

Від підліткового кохання до кінця світу: українців дивують «Новим британським кіно»


Фестиваль «Нове британське кіно», Київ, 11 листопада 2011 року

Київ – В Україні проходить одинадцятий щорічний фестиваль «Нове британське кіно». Протягом майже двох місяців глядачі шести великих міст України зможуть переглянути шість кінопрем’єр 2011 року, презентованих Британською радою в Україні. Організатори фестивалю запевняють – попри «суперечливий і волелюбний дух», британці «не бояться гострих тем і вміють сміятися над чим завгодно».

Любов на тлі кінця світу, історія винаходу вібратора, чоловіча дружба, материнське фіаско, підліткове кохання та «майже ірландський вестерн». Такою є тематика одинадцятого фестивалю «Нове британське кіно», який охоплює, окрім столиці України, ще п’ять українських міст – Донецьк, Дніпропетровськ, Львів, Одесу та Харків.

«Нове британське кіно», за словами представника Британської ради в Україні Володимира Шейка, є насамперед «добіркою найновіших арт-хаусних фільмів, які раніше тут не виходили в широкий прокат». Такий фестиваль є одним із найпопулярніших в Україні, адже має добру репутацію, запевняє він.

«Це найстаріший фестиваль з подібних, які проводяться в Україні. Британська рада була однією з перших культурних інституцій, яка почала привозити свіже арт-хаусне незалежне кіно в Україну. Британське кіно є потужним гравцем на міжнародній кінематографічній арені. Одна з візитівок – це, звичайно, англійська мова», – наголосив Володимир Шейко.

Тетяна Олійник – PR-директор кінодистриб’ютора «АртХауз трафік», котрий всьоме є співорганізатором фестивалю. Вона зазначає, що цього року глядачам пропонують не лише арт-хаусні, але є й масові фільми. Наголошує, що стрічки британців завжди «потужні і цікаві».

«Вміння піднімати складні теми, робити глибокі психологічні картини, але при цьому незмінно стильно і з почуттям гумору, з певним специфічним баченням, можливо, властивим тільки британському менталітету, якраз викликає цікавість глядачів і зумовлює незмінну якість цих фільмів, особливе обличчя британського кіно», – зауважує Тетяна Олійник.

Музичний супровід британських стрічок – ще одна особливість цьогорічного фестивалю, наголошує Тетяна Олійник. Саундтреки до фільмів разом з іншими композиторами писали і учасники нині знаних гуртів «Arctic Monkeys» та «Radiohead», зазначає вона.

Цинічне британське кіно жартує стримано, але «по-чорному»

Британський кінокритик Ганна Маꥳлл – почесний гість цьогорічного фестивалю. Як головні ознаки британського кіно виокремлює стриманий, однак інколи «чорний» гумор, словесну дотепність, дивакуватість та певний цинізм. Наголошує, що наразі світове кіномистецтво стрімко розвивається, тому люди мають знайомитися з його різними напрямками.

«Організація таких фестивалів дуже важлива, тому що вони показують кінематографічне різноманіття. Це робить людей обізнаними. Як на мене, Україна у кінематографічному плані дуже дружня країна, тут люди приємні і з задоволенням обговорюють фільми», – зазначила кінокритик.

Усі охочі мають змогу взяти участь у конкурсі кінорецензій, а також переглянути на офіційному сайті фестивалю відеовідгуки письменників – Андрія Куркова та Ірени Карпи, журналіста Юрія Макарова, музиканта Павла Гудімова та кінорежисерки Марини Вроди, котрі нове британське кіно для себе уже відкрили.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG