Доступність посилання

ТОП новини

США налагоджують тісніші зв’язки з азійсько-тихоокеанським регіоном


Державний секретар США Гілларі Клінтон, Гаваї, 10 листопада 2011 року

Нью-Йорк – Сполучені Штати планують максимально розширити й зміцнити систему економічних та інших зв’язків із азійськими країнами тихоокеанського регіону. Держсекретар США Гілларі Клінтон, виступаючи на Гавайських островах у рамках Форуму економічного співробітництва у цьому регіоні, сказала: «21-ше сторіччя для тихоокеанської політики Америки буде періодом безпрецедентних зв’язків і партнерства у цьому динамічному, складному й важливому регіоні».

За словами Гілларі Клінтон, «настав час для будівництва більш динамічної й міцної транстихоокеанської системи».

Це ще не означає, що відтак зв’язки з тим регіоном стануть для Америки важливішими від трансатлантичних зв’язків із Європою.

Разом з тим, як неодноразово наголошував президент Барак Обама, Сполучені Штати є державою і атлантичною, і тихоокеанською. США заснували європейці, тож Європа традиційно відіграє колосально велику роль у житті Америки – і в культурному, і в економічному.

Що ж до Азії, то тут насамперед Америці йдеться про розширення торговельно-економічних зв’язків із країнами регіону.

«Американські бізнеси прагнуть більших можливостей для торгівлі та інвестицій на азійських ринках. Ми, як і більшість країн, прагнемо осягнути мету широкого й послідовного зростання, яке розширить можливості, захистить робітників і довкілля, поважатиме інтелектуальну власність, сприятиме нововведенням. Одначе, щоб досягти цієї мети, треба запровадити порядок, що спирається на дотриманні правил, порядок відкритий, вільний, прозорий і справедливий», – наголосила Гілларі Клінтон.

Держсекретар США також зазначила, що азійсько-тихоокеанський регіон стає «світовим стратегічним та економічним центром тяжіння». Тож промова Клінтон означає зміщення фокусу уваги.

Вашингтон планує до 2015 року подвоїти обсяг експорту, а східноазійський ринок допоможе зробити це. Вже торік американський експорт до країн регіону становив 320 мільярдів доларів, підтримавши створення 850 тисяч робочих місць у Сполучених Штатах.

Важлива роль Китаю

Китай посідає чільне місце в американських планах, бо саме ця країна, як вважають, є епіцентром азійського піднесення. Більшу частина промови пані Клінтон було присвячено саме Китаєві.

Вона сказала, що Сполучені Штати вітають процвітання Китаю, що «процвітаючий Китай... це добре для Америки».

Разом з тим, держсекретар визнала, що взаємини з Китаєм розвиваються непросто.

«Китай мусить робити кроки в напрямку реформ. Зокрема, ми працюємо з Китаєм із метою припинення... дискримінації щодо американських та інших іноземних компаній. Ми працюємо з метою захисту інноваційних технологій, для ліквідації системи надання переваг, які викривлюють конкуренцію. Китай мусить дозволити... подорожчання своєї валюти і покласти край заходам, які дозволяють піратське використання іноземної інтелектуальної власності», – зазначила Гілларі Клінтон.

США, як наголосила держсекретар, також стурбовані проблемою порушення прав людини у Китаї.

Треба сказати, що всі ці теми – штучне здешевлення китайської валюти, юаню, піратство технологій тощо – не втрачають актуальності на протязі багатьох років.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG