Доступність посилання

ТОП новини

Азаров: угоди між Україною та ЄС майже готові


Микола Азаров
Микола Азаров
Текст договору про створення зони вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом практично готовий, а текст договору про асоціацію узгоджений. Про це Прем’єр-міністр України Микола Азаров заявив у п’ятницю на зустрічі з депутатами парламенту Німеччини.

«Кілька годин тому мені зателефонували з Брюсселя і сказали, що документ про зону вільної торгівлі практично готовий, Україна пішла на всі розумні компроміси», – сказав Азаров.

Разом з тим, Прем’єр-міністр зазначив, що цей договір не влаштовує повністю обидві сторони. «Ми бачимо і плюси, і мінуси. Ми вважаємо, плюси більш значні, тому ухвалили рішення, що в історичній перспективі цей договір про зону вільної торгівлі зіграє велику позитивну роль в розвитку нашої економіки і європейської інтеграції», – сказав прем’єр.

Також він повідомив, що відпрацювання тексту угоди про політичну асоціацію практично завершене – залишився тільки один неузгоджений пункт: українська сторона наполягає на згадці в тексті угоди про перспективу членства в ЄС, а Євросоюз пропонує інше формулювання з цього питання, проте Микола Азаров не уточнив, яке саме.

Цього ж дня державний міністр у Федеральному міністерстві закордонних справ Німеччини (радник голови зовнішньополітичного відомства) Корнелія Піпер, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, наголосила в Києві, що європейська спільнота не відділяє економічні інтереси від демократичних цінностей. Тому компромісу не буде, бо «не може бути більше свободи, або менше свободи», і угода про асоціацію може бути підписана лише тоді, коли українська влада продемонструє реальні кроки на шляху усунення порушень прав людини, заявила урядовець.

Україна і ЄС ведуть переговори про угоду про асоціацію з 2007 року, а про зону вільної торгівлі, створення якої є складовою угоди, – з 2008 року. Сторони планували завершити переговори про угоду до кінця цього року і парафувати її на саміті Україна – ЄС у грудні в Києві.
XS
SM
MD
LG