Доступність посилання

ТОП новини

Обама вітає вступ Росії до СОТ


Президент США Барак Обама привітав у суботу очікуваний вступ Росії до Світової організації торгівлі.

Його адміністрація починає консультації з Конгресом про зняття щодо Росії так званої «поправки Джексона-Вейніка» про торговельні обмеження, сказав американський керівник після зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим у кулуарах саміту форуму Азійсько-Тихоокеанської економічної співпраці в Гонолулу на американських Гавайських островах.

Медведєв у відповідь подякував Обамі за активну підтримку вступу Росії до СОТ і заявив, що такої підтримки не було від жодної дотеперішньої адміністрації США.

Раніше цього тижня була знята остання перешкода на шляху Росії до СОТ, що тривав із 1993 року: Москва домовилася з Тбілісі про міжнародний контроль за пересуванням товарів на своєму кордоні з Грузією на його ділянках, які контролюють сепаратисти з грузинських регіонів Абхазії і Південної Осетії.

«Поправка Джексона-Вейніка», запроваджена 1974 року, скасовувала статус найбільшого сприяння в торгівлі для «неринкових економік» (переважно тодішніх соціалістичних держав), які обмежували свободу еміграції та інші права людини. Щодо Росії, зокрема, останніми роками чинність поправки щороку припиняють за спеціальною процедурою, щоразу лише на рік, але вона досі не скасована остаточно. Щодо України чинність цієї поправки припинили ще 2005 року.
XS
SM
MD
LG