Доступність посилання

ТОП новини

У Південній Осетії обирають президента


У самопроголошеній Південній Осетії в неділю відбуваються вибори президента фактичної сепаратистської влади цього регіону Грузії.

За посаду в регіоні з 70 тисячами населення змагаються 11 кандидатів на цих перших виборах, відколи 2008 року сусідня Росія визнала «незалежність» Південної Осетії.

Нинішній фактичний президент Едуард Кокойти, який після двох термінів на посаді не має права балотуватися втретє, виступає за кандидатуру Алана Котаєва, першого заступника мера головного міста регіону Цхінвалі.

Москва, яка надає сепаратистам підтримку, підтримує іншого кандидата, нинішнього міністра з надзвичайних ситуацій сепаратистського уряду Анатолія Бібілова, який обіцяє навести порядок із розкраданням наданих Росією коштів і виступає за вступ регіону до складу Росії.

Провідний опозиційний кандидат Алла Джиоєва, колишня міністр освіти, підтримує збереження нинішнього псевдонезалежного статусу Південної Осетії і обіцяє боротися зі всеохопною корупцією.

Крім виборів, у Південній Осетії в неділю також проводять референдум про надання російській мові статусу «державної».

Грузія, як і переважна більшість світу, вважає ці вибори за нелегітимні. У Тбілісі Південну Осетію, а також Абхазію вважають за території, окуповані Росією, яка після війни з Грузією 2008 року всупереч своїм міжнародним зобов’язанням так і не вивела з цих регіонів свої війська.

Самопроголошені Південна Осетія і Абхазія не визнані ніким у світі, крім Росії, її союзників у Латинській Америці Венесуели й Нікарагуа і двох чи трьох дрібних острівних держав у Тихому океані.
XS
SM
MD
LG