Доступність посилання

ТОП новини

У ЄС вітають призначення Монті формувати уряд Італії


Президент Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу і президент Європейської ради Герман Ван Ромпей привітали в неділю ввечері доручення в Італії відомому економістові Маріо Монті формувати новий тимчасовий уряд.

Як мовиться в їхній заяві, це призначення є позитивним сигналом, що влада Італії має твердий намір подолати нинішню боргову кризу.

Раніше в неділю президент Італії Джорджо Наполітано доручив економістові і колишньому єврокомісарові Маріо Монті спробу сформувати новий уряд країни.

Склад уряду має бути відомий через кілька днів. Щоб уряд міг офіційно взятися до обов’язків, він має витримати голосування про довіру в обох палатах парламенту.

Раніше в неділю в партії попереднього прем’єра Італії Сільвіо Берлусконі заявили, що підтримають уряд Маріо Монті, але на певних умовах.

Новий уряд, що матиме за завдання вивести Італію з боргової кризи, в якій країна перебуває на межі фінансової катастрофи, міг би пропрацювати до наступних чергових виборів 2013 року, якщо отримає підтримку парламенту, практично неможливу без голосів депутатів від партії Берлусконі.

68-річний Маріо Монті – відомий економіст, який має повагу до себе в європейських фінансових колах, і колишній єврокомісар у 1990-х – 2000-х роках, а від середи також довічний сенатор Італії – цю почесну посаду надав йому президент.

Попередній прем’єр Сільвіо Берлусконі, як і обіцяв раніше, подав президентові заяву про відставку в суботу ввечері через лічені години по тому, як парламент Італії схвалив пакет економічних реформ, необхідних для виходу країни з боргової кризи, яких вимагав Європейський Союз.
XS
SM
MD
LG