Доступність посилання

ТОП новини

Неслухняна фракція


Що не кажіть, а демократія, то штука заразна.

От вартувало нашому Президенту поїздити про Брюселях та Нью-Йорках, поручкатися з Баррозу та Обамою, як уже й маємо результат.

Пом’якшав Віктор Федорович, почуйнішав до чужої думки, втратив свій «бригадирський авторитет».

Раніше ж було, як поведе бровою, як скаже слово – одне, а потім через паузу ще одне – і не встигне оком кліпнути, як уже усі по струнці витягнулись, під козирок взяли і роблять, що сказано.

Сказав флот віддати – з боями, з втратами (парасолі та костюми від яєць довелося чистити та кухарчиним дітям на день народження дарувати), але віддали! Сказав Конституцію «пєрєдєлать обратно» – переробили! Сказав податковий кодекс ухвалити – ухвалили! І ще ж скільки усього можна було так наухвалювати, якби ж не той вірус демократії!

Не зчувся наш Президент, як інфікувався. І тепер не може він, як раніше було, за непослух карати. Тепер і регулювальник у парламенті йому око коле. Бо ж поляки приїжджали – бачили як слухняні однопартійці Президента між рядами сесійної зали бігають і за помахом регулювальника потрібне натискають.

Тепер Президент морально готовий до того, що його фракція у Верховній Раді може мати окрему думку, може – О! навіть страшно вимовити – взагалі не підтримати Президента!

«У демократичному суспільстві не можна брати «під козирок» чиїсь накази. Це є процес, у якому треба поважати і дискусію, і дискутантів, і перш за все, поважати суд. Ми не тоталітарна держава», – сказала демократична Ганна Герман.

І як у воду дивилася. «Ми за цю статтю голосувати не будемо», – оголосив голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов, маючи на увазі обіцяну Євросоюзу Президентом України декриміналізацію ст. 365 КК, за якою засуджена Юлія Тимошенко.
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

XS
SM
MD
LG