Доступність посилання

ТОП новини

Київ просить світ про допомогу у звільненні українців у Лівії – МЗС


Київ звернувся до міжнародної спільноти по допомогу у звільненні українців, які перебувають у Лівії під домашнім арештом. Про це повідомив директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

За його словами, досі жодному з 22 українців не висунули обвинувачення, водночас нова влада країни не погоджується на їхнє переведення до посольства України або ж на їхнє звільнення.

«За останній час не було жодної зустрічі з представниками країн Євросоюзу, Ізраїлю, США, коли б не порушувалося питання допомоги нам у впливі на владу Лівії. Тобто Київ порушує це питання постійно. Ми ведемо діалог у першу чергу з країнами-членами НАТО: у них є специфічні можливості впливу на лівійську владу. Ми у свою чергу доправили вантаж гуманітарної допомоги до Лівії, а також відрядили туди лікарів», – зазначив Волошин на брифінгу.

За його словами, затримані у Лівії українці не мають проблем із здоров’ям, їм регулярно постачається їжа та питна вода, а представники посольства України у Лівії – на щоденному зв’язку із співгромадянами.

Із кінця серпня у Лівії під домашнім арештом перебувають 22 українці, які раніше прибули для роботи на об’єктах нафтової промисловості.
XS
SM
MD
LG