Доступність посилання

ТОП новини

Арабські країни й Туреччина: необхідні «термінові заходи» для захисту сирійців


Країни-члени Ліги арабських держав і Туреччина закликали сьогодні вжити «термінових заходів» для захисту цивільних сирійців від жорстоких репресій режиму президента Башара аль-Асада.

Водночас вони «проти будь-якого іноземного втручання в Сирії», мовиться в спільній заяві, оприлюдненій після закінчення форуму турецько-арабської співпраці в Рабаті в Марокко.

Зустріч відбулася напередодні зустрічі Ліги арабських держав у Рабаті на тему сирійської кризи, на якому, як очікують, буде оголошено про набуття чинності попереднім рішенням тимчасово припинити участь Сирії в роботі всіх органів Ліги.

Тим часом Франція сьогодні відкликала свого посла з Сирії на знак протесту проти репресій.

А з Сирії повідомляють, що неподалік столиці Дамаска група військових, які перейшли на бік опозиції, напала на комплекс будівель розвідки військово-повітряних сил; у бою вбиті не менш як шестеро військових. Розвідка ВПС Сирії є одним із органів, які беруть участь у придушенні протестів.

У провінції Хама інша така група дезертирів напала на контрольно-пропускний пункт і вбила вісім та поранила ще десятки бійців урядових сил.

Також, за повідомленнями, сирійські силові структури вбили сьогодні 13 цивільних людей у провінціях Хомс, Ідліб і Дамаск.

За оцінками ООН, через криваве придушення противладних протестів, які спалахнули в березні, в Сирії вбиті понад 3 з половиною тисячі людей.
XS
SM
MD
LG