Доступність посилання

ТОП новини

Мандрівник Гордієнко вирушає до Льодовитого океану


Дніпропетровськ – Всесвітньовідомий мандрівник-екстремал із Дніпропетровська Сергій Гордієнко збирається пішки один здолати маршрут від Азовського моря до Північного Льодовитого океану і повернутись назад. Дослідник має намір пройти відстань у кілька тисяч кілометрів. В дорозі він досліджуватиме маловідомі території, вивчатиме можливості свого організму і навіть зробить, сподівається, наукові відкриття.

53-річний Сергій Гордієнко – відомий професійний мандрівник та історик. Він намагається вивчити можливості людського організму в екстремальних умовах.

Цього року мандрівник завершив свою семирічну пішохідну навколосвітню подорож. І от – знову лаштується в дорогу. Цього разу планує подолати відстань у 7 тисяч кілометрів без будь-якого транспорту – винятково пішки або на човні.

Стартує подорож із селища Сєдове Новоазовського району Донецької області. Далі – через Харків, по території Росії до Північного Льодовитого океану. Потім Сергій Гордієнко збирається на човні перетнути Біле море і далі – через Соловецькі острови, Онезький півострів, Біле озеро, Волгу, Цимлянське водосховище, Дон, Азовське море повернутись до селища Сєдове.

Спонсорів для такої мандрівки екстремал не знайшов, але при цьому не журиться. Як і в попередні подорожі, візьме з собою найнеобхідніше – ніж, сірники, теплий одяг і трохи харчів, запаси провізії поповнюватиме в дорозі.

«Я збираюсь зустрічатись у містах, селищах України і Росії зі студентами, молоддю, державними діячами, з усіма, кому небайдужа своя доля. Прийшов час народної дипломатії – від серця до серця», – каже Сергій Гордієнко.

Амбітна мета – відкрити «льодовий міст»

А втім, подорожувальник не приховує, що ця експедиція – тільки своєрідна «репетиція». Мета – підготуватись до трансконтинентального одиночного переходу до Північного полюсу, запланованого на 2014 рік. Амбітна мета Гордієнка – відкрити, а точніше віднайти, «льодовий шлях» з Євразії до Північної Америки. Дослідник впевнений, що саме ним у давнину користувались малі народи Півночі.

«Свого часу мене зацікавила ця тема, адже зустрічався з ескімосами і бачив у них зброю і речі з Північної Америки. У Радянському Союзі була потужна ізоляція, і це в принципі було неможливо. Пізніше я дізнався, що малі народи Півночі – ескімоси, ненці – перетинали Льодовитий океан по кризі. Я хочу довести, що «льодовий міст» завжди існував, і це один зі шляхів міграції народів», – зазначив Сергій Гордієнко.

Шлях мандрівника дніпропетровець Сергій Гордієнко обрав ще в школі: займався веслуванням, вітрильним спортом, альпінізмом, опановував техніку виживання. Наразі він уже підкорив гірські вершини Непалу, продерся крізь джунглі В’єтнаму, пройшов Амазонію, Північну Африку, Північну Америку, Сибір. За словами мандрівника, не раз він був за крок від смертельної небезпеки: на Півночі на нього нападав ведмідь, в Азії та Африці – кусали отруйні змії та павуки, підкошували тропічні хвороби… Дехто вважає подорожувальника диваком. А сам він пояснює жагу до мандрів і пригод спадковістю: каже, його рід походить від запорізьких козаків Гордієнків.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG