Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську громадські організації заявляють про дискримінацію


При формуванні Громадської ради при Дніпропетровській міській раді до її складу не включили низку громадських організацій, заявили активісти близько десяти об’єднань, яким було відмовлено в мандатах. За їхніми словами, відмову пояснили тим, що їхні організації не мають статусу міських.

«Вони мотивують це тим, що обласні організації не включають, а тільки міські. Але таких понять, як обласна чи міська громадська організація, в законі немає. Є тільки «міжнародна» і «місцева»», – заявив член виконкому обласної громадської організації «Спортивний клуб «Престиж» Павло Кремененко.

Між тим у міськвиконкомі посилаються на рішення депутатів міськради, який визначає порядок формування Громадської ради.

«Близько десятка було організацій, які не зареєстровані у Дніпропетровську і мають статуси районних. П’ять із Синельникового, дві із Солоного, з Дніпродзержинська, Павлограда подали заявки. Зрозуміло, як вони можуть вирішувати якісь питання у Дніпропетровську, якщо вони живуть, працюють і зареєстровані на теренах іншого міста чи району», – сказав у коментарі для Радіо Свобода начальник Управління внутрішньої політики міськради Володимир Михайлишин.

До громадської ради при Дніпропетровській міській раді увійшли представники 21 об’єднання із понад сорока, які брали участь в установчих зборах. Орган створили для громадського контролю за діяльністю влади та взаємодії влади із громадськістю. Бюджетного фінансування на його роботу не передбачається.

Нинішнього року на Дніпропетровщині зі скандалами відбулось формування двох громадських рад – при облдержадміністрації й обласному управлінні міліції.

У Дніпропетровську загалом зареєстрована понад тисяча громадських організацій.
XS
SM
MD
LG