Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко в справі Лазаренка не звинувачували – прокурор зі США


Прокурор у справі колишнього Прем’єр-міністра України Павла Лазаренка, за якою його засудили у США, Марта Берш заявила, що Юлія Тимошенко не була звинуваченою в тій справі, повідомляють у суботу українські агентства.

За цими повідомленнями, американський юрист, виступаючи в ніч із п’ятниці на суботу в ефірі українського телеканалу «Інтер», повідомила, що Тимошенко, на той час колишній віце-прем’єр-міністр і колишній керівник корпорації «Єдині енергетичні системи України», була згадана в обвинувальному висновку як особа, яка брала участь у змові, але якій не висували звинувачень.

За словами Берш, яка в час суду над Лазаренком у США працювала помічником федерального прокурора США в судовому окрузі Північна Каліфорнія, суд, однак, визнав недостатніми надані звинуваченням докази вини колишнього прем’єра, в яких фігурувала Тимошенко, і відхилив їх.

Берш, яка на суді над Лазаренком представляла сторону звинувачення, а нині є приватним юристом, уточнила, що ця постанова суду не означає виправдання Тимошенко, бо її й не звинувачували: докази, які відхилив суд, – матеріали про банківські рахунки і перекази, – мали на меті довести фінансові злочини Лазаренка, а не Тимошенко.

Колишня прокурор наголосила, що ні суд, ні звинувачення не зважали тоді на політичне становище в Україні, а брали до уваги тільки достатність чи недостатність доказів.

На особисту думку Марти Берш, Юлія Тимошенко, яка надсилала Павлові Лазаренку багатомільйонні суми, була в тій справі свідком, а можливо, і потерпілою від шантажу колишнього прем’єра.

Колишній Прем’єр-міністр України Павло Лазаренко був арештований у Сполучених Штатах Америки на початку 1999 року і пізніше звинувачений у низці фінансових злочинів, після тривалого розслідування і судового процесу у 2004 році визнаний винним і в 2006-му засуджений до 9 років ув’язнення і значних фінансових штрафів.

Під час розгляду справи йшлося, серед іншого, про те, що від Тимошенко та її компаній Лазаренкові надійшли суми загалом більш як на 150 мільйонів доларів, а коли гроші не надходити, колишній прем’єр телефонував і питав: «Юлю, де гроші?» Але суддя Мартін Дженкінз врешті відхилив низку епізодів звинувачення, зокрема, пов’язаних із Юлією Тимошенко.

Лазаренко досі відбуває покарання у США. Федеральне бюро в’язниць США нині називає датою планованого виходу Павла Лазаренка на волю 1 листопада 2012 року.
XS
SM
MD
LG