Доступність посилання

ТОП новини

Оргкомітет із відзначення Дня Свободи просить президента Литви перенести візит в Україну


Оргкомітет із відзначення Дня Свободи в Україні звернувся з відкритим листом до президента Литви Далі Ґрібаускайте з проханням перенести свій візит до України.

За повідомленням прес-служби оргкомітету, це мотивується тим, суд міста Києва заборонив 22 листопада відзначати День Свободи, аргументуючи своє рішення, зокрема, і тим, що українці, які зберуться в цей день на майдані Незалежності, можуть створити небезпеку для перебування в Києві Президента Литви.

Це свято українці за традицією відзначають на центральній площі Києва – майдані Незалежності, наголошується у зверненні.

«Але окружний адміністративний суд міста Києва заборонив відзначати цю знакову для українців дату, аргументуючи своє рішення, зокрема, і тим, що українці, які зберуться в цей день на Майдані, можуть створити небезпеку для Вашого перебування у Києві», – зазначається у листі на ім’я Ґрібаускайте.

«Шановна пані Ґрібаускайте! Ви є Президентом демократичної держави. Ви представляєте литовський народ, якому вистачило мудрості і послідовності зробити і захистити свій європейський вибір», – ідеться в листі.

«А чинна влада України намагається використовувати Ваше ім’я і Вашу країну нечесним, шулерським способом – як прикриття для придушення демократії і обмеження громадянських свобод в Україні. Не допустіть цього!» – закликають автори звернення.

Вони закликають президента Литви перенести офіційний візит в Україну з 22 листопада на пізніший термін. «З тим, щоб українська влада не могла перешкоджати реалізації права громадян на мирні збори і протести, прикриваючись Вашим ім’ям і прапором Вашої держави», – наголошено у зверненні.

Окружний адміністративний суд Києва в п’ятницю задовольнив позов КМДА про заборону проведення акцій 21-го і 22 листопада на деяких центральних вулицях міста, включаючи майдан Незалежності.

Серед іншого, суд взяв до уваги звернення Управління держохорони, в якому необхідність заборони акцій обґрунтовується приїздом до Києва Далі Ґрібаускайте.
XS
SM
MD
LG