Доступність посилання

ТОП новини

У Нью-Йорку відзначили роковини Голодомору


Вшанування роковин Голодомору, Нью-Йорк, собор Св. Патрика, 19 листопада 2011 року
Нью-Йорк – Жалобною церемонією у католицькому соборі Святого Патрика в Нью-Йорку українці Америки відзначили чергові роковини Голодомору.

Виступом хору «Думка» відкрилася жалобна служба у величному соборі Святого Патрика, що височить у центрі Нью-Йорка на П’ятій авеню. Католицький архиєпископ Тімоті Долан за вже усталеною традицію надав собор у розпорядження українців для проведення церемонії пам’яті жертв Голодомору – штучного голоду, створеного сталінським режимом на українській землі у 1932–33 роках.

Українці Нью-Йорка і кількох сусідніх штатів вщент заповнили величезний собор Святого Патрика. З Вашингтона прибув Олександр Моцик – посол України у Сполучених Штатах, також були на жалобній службі посол Юрій Сергеєв, глава представництва України в ООН, і Сергій Погорельцев – генеральний консул у Нью-Йорку.

Присутні овацією вітали архиєпископа Святослава Шевчука, молодого лідера Греко-католицької церкви в Україні і канцлера Українського католицького університету. Це його перший візит до земляків в Америці.

Голодомор як застереження людству

Промовці говорили про мільйони жертв Голодомору – трагедії, наслідки якої даються взнаки й нині. Вони порівнювали український голод із Голокостом – знищенням 6 мільйонів європейських євреїв гітлерівськими нацистами під час Другої світової війни.

Єпископ Антоній закликав світ пам’ятати Голодомор, щоб не допускати повторення злочинів комунізму й націонал-соціалізму.

Представник Білого дому зачитав послання президента Барака Обами про значення Голодомору як застереження людству.

Сенатор від Нью-Йорка Чарльз Шумер привітав присутніх, побажавши їм «доброго дня» українською мовою. Він наголосив, що Сполучені Штати кровно зацікавлені в тому, щоб Україна була вільною й незалежною державою, що Конгрес і Білий дім високо цінують дружбу між двома країнами.

Законодавець нагадав, що наступного року у Вашингтоні буде споруджено меморіал жертвам Голодомору.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG