Доступність посилання

ТОП новини

Кілометр автодороги в Україні коштує 5 мільйонів доларів – Укравтодор


Будівництво кілометра автодороги в Україні коштує в середньому 5 мільйонів доларів. Про це в ефірі Радіо Свобода розповів заступник голови Укравтодору, голова комісії з реорганізації Держслужби автомобільних доріг Євген Прусенко.

«Дорога першої категорії, яка має чотири смуги руху, по дві в обох напрямках, коштує орієнтовно 5 мільйонів доларів, тобто десь 40 мільйонів гривень. Якщо там більше штучних споруд, може бути трохи дорожча, якщо це дорога у відкритій місцевості, вона може бути дешевшою», – зазначив Євген Прусенко.

За словами заступника голови Укравтодору, в Польщі середня вартість кілометра такої дороги становить 6-8 мільйонів євро, у Німеччині – 9-10 мільйонів євро. «Головна різниця – у вартості робочої сили, тому що, наприклад, за вартістю бітуму ми вже майже зрівнялися з Європою. Техніка працює та сама, технології ті самі. Кам’яні матеріали у Європі трохи дорожчі», – сказав Євген Прусенко.

Він також спростував інформацію про те, що частина матеріалів, які закуповуються для будівництва доріг, в Україні використовуються не за призначенням. «У нас десятки перевіряючих органів, які контролюють, щоб усе використовувалося за призначенням», – наголосив Євген Прусенко.
XS
SM
MD
LG