Доступність посилання

ТОП новини

Зростання російського капіталу в Україні небезпечне для її економіки (огляд преси)


Київ – Підтримка Верховною Радою нового виборчого закону стала найбільшим досягненням Партії регіонів за останній рік, стверджує «Ділова столиця». Заручившись голосами опозиційних фракцій, команда Президента змогла забезпечити світле парламентське майбутнє та імунітет від критики Заходу. Про це наголошується в статті «Виборча гармонія».

В українських реаліях знову зафіксована спроба поділити політичне поле між кількома особами, зазначає газета «Україна молода». Йдеться про нове виборче законодавство, яке відкриває перспективу влаштувати трипартійність і законсервувати парламент із більшістю Януковича та нечисленними представниками БЮТ і «Фронту змін» до 2012 року. Про наслідки виборів за новим законом йдеться в матеріалі «Вибори для обраних».

Банки з іноземним капіталом вже скоро можуть піти з українського ринку, попереджають експерти газети «День». Однією з причин розчарування західних банків в Україні є невиправдання їхніх очікувань щодо організації бізнесу, надмірних ризиків та отримання прибутків.

Утім, не всі іноземні банки демонструють сьогодні «незадоволення» роботою на українському ринку. Російські банкіри, на думку експертів видання, почуваються, «як риба у воді». Нині на українському ринку присутні всі російські держбанки. Експерти «Дня» попереджають про небезпеку зростання впливу російського капіталу, який багато в чому є провідником інтересів Росії, захищаючи далеко не українські інтереси.

Обсяги споживчого кредитування швидко наближаються до тих, які завели Україну в кризу три роки тому, стверджує газета «Голос України». Вони вже сьогодні вказують на суттєвий дисбаланс у виробництві й споживанні. Водночас, до реального сектора економіки кредити не доходять, хоч вони є чи не єдиною опорою для розвитку.

Якщо так торгувати грішми, як цього року, то вже наступного року економічне зростання можна звести нанівець, попереджає видання. Якщо не переорієнтувати споживача на українську продукцію і виробника на внутрішній ринок, то прірва між доходами найбагатших і найбідніших дедалі зростатиме. І якщо не відмовитися від прожиття в борг, то стабільність, про яку говорять урядовці, завжди буде відносною, наголошує «Голос України».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG