Доступність посилання

ТОП новини

«Страшну» заяву Медведєва щодо ПРО пропустили повз вуха


Прага – Різка заява президента Росії Дмитра Медведєва у середу ввечері проти ПРО США у Європі з’явилася після заяви Вашингтона про вихід із режиму Договору про звичайні озброєння у Європі. Спостерігачі зауважили, що такий крок Медведєва нікого на Заході не налякав. Чимало експертів також вважають заяви США та Росії з приводу військових та ядерних озброєнь насамперед політичним піаром, покликаним вплинути на вибори, що наближаються в США та Росії.

У середу Дмитро Медведєв попередив, що Росія може вийти з договору про Скорочення наступальних озброєнь (СНО) і розгорнути свою систему озброєнь, якщо США продовжать здійснювати свій план із розміщення системи ПРО в Європі.

«Мною збройним силам Росії поставлене завдання з розробки заходів, котрі забезпечують, при необхідності, руйнування інформаційних та керуючих засобів системи ПРО США», – заявив Медведєв.

Він також сказав про ймовірність оснащення «російських стратегічних балістичних ракет, які надходять на озброєння» комплексами подолання ПРО. Глава Кремля також пригрозив «розгорнути ракетні комплекси «Іскандер» у Калінінградському особливому районі».

«На жаль, російська риторика не змінилася»

Пізніше, після заяви Медведєва, під час брифінгу прес-секретаря Держдепартаменту США Марка Тонера, пролунала спокійна заява Вашингтона, в якій американська влада наголосила, що не збирається змінювати своїх планів щодо ПРО в Європі.

«На жаль, російська риторика не змінилася, хоча ми багато років намагалися втягнути Москву в конструктивний діалог щодо ПРО. Ми й надалі маємо наміри продовжити ці спроби. Ми прагнемо до такої співпраці, оскільки вважаємо, що вона у наших спільних інтересах – інтересах Європи і Росії», – зауважив Марк Тонер.

Вашингтонський експерт з Інституту Като Крістофер Пребл зазначає: «Білий дім пропускає такі заяви повз вуха, оскільки вони розраховані на внутрішнє споживання, на російську аудиторію, котрій подобається, коли лідери виступають проти США. Це й надалі кращий спосіб зіграти на націоналістичних почуттях».

А воєнний експерт із Росії Олександр Ґольц пов’язує заяву США про відмову надавати Росії інформацію про свої звичайні озброєння та заяву Медведєва щодо американської ПРО в Європі безпосередньо виборами.

«Спільне лише в тому, що виборчий період наступив і в США. Адміністрація Барака Обами не бажає, щоб опоненти критикували її за слабкість у відносинах із Росією», – каже Ґольц.

Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен зауважив, що «розчарований» намірами Москви розмістити ракети «Іскандер» поблизу кордонів із країнами ЄС. А експерти лише іронізують, що таке розміщення «Іскандерів» ніяк не загрожує системі ПРО США в цілому, бо ці ракети можуть досягати цілей лише на пару сотень кілометрів у глибину території сусідів із Калінінградським регіоном. Та й ракет цих у Росії на сьогодні лише кілька десятків.

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG