Доступність посилання

ТОП новини

День подяки у США


Прикрашений до Дня подяки дім у Вірджинії (фото: Юрій Янківський)
Нью-Йорк – У четвер, 24 листопада, у Сполучених Штатах відзначають національне свято – День подяки. Це вихідний день. Урядові офіси зачинено. Фондова біржа не працює, паркування автівок на вулицях безкоштовне. На святковий обід подають смаженого індика.

Американці у День подяки дякують, насамперед, Богові, точнісінько так, як дякували перші пілігрими, що прибули з Англії на вітрильнику «Мейфлауер» пізньої осені 1620 року.

Вони святкували свій порятунок на новій землі, де індіанці пригощали їх смаженим індиком. Відтоді й існує традиція щороку наприкінці листопада відзначати День подяки.

За статистикою Асоціації виробників індичини (є й така асоціація в Америці), у День подяки цього року до святкового столу потрапило 49 мільйонів індиків, тобто приблизно кожен шостий американець куштував цього дня індичину. Велика річ – традиція, враховуючи, що індичину в Америці не вважають надто смачною їжею.

Щороку Білий дім публікує прокламацію з нагоди національного свята. Цього року президент Барак Обама у радіозверненні до народу країни сказав, зокрема, таке: «Ми всі американці, кожен із нас має свій власний перелік речей і людей, гідних подяки. Але є деякі подяки, що їх ми всі поділяємо. Ми особливо вдячні військовослужбовцям, чоловікам і жінкам, які захищають нашу країну за кордоном. Звертаючись до них, ми кажемо: ми дякуємо всім вам, воякам, які у День подяки сидять за святковим столом, відірвані від своїх родин. Американський народ думає про вас сьогодні, І коли ви повернетесь додому, ми зробимо все, щоб послужити для вас подібно до того, як ви служите Америці».

Президент Обама також окремо подякував американцям, які щедро допомагають нужденним, надаючи святкові обіди людям з малими статками. А самому президентові вдячні два індики, на прізвиська «Мир» та «Свобода», що їх, за традицією Дня подяки, Обама помилував, урятувавши таким чином від святкового столу.

День торгівлі після Дня подяки

На День подяки у нью-йоркському парку Зукотті зібралося понад три тисячі демонстрантів із тих, хто під гаслом «Окупуймо Волл-стріт» до останнього часу, поставивши свої намети, критикували багатіїв-капіталістів. Місцеві їдальні та ресторани з нагоди Дня подяки пригощали індичиною і своїх критиків.

Але наметів там вже нема, їх позабирала звідти поліція за наказом батьків міста, бо надто багато бруду було у парку й навколо.

Натомість, намети ставлять покупці біля крамниць, очікуючи фантастичного розпродажу після Дня подяки. Він фантастичний своїми знижками.

День після Дня подяки називають чомусь «чорною п’ятницею», хоча вірніше було б назвати її «зеленою» – колір долара. Ціни зрізають на 50-60 відсотків.

Крамниці відкривають о 6-й ранку, а подекуди навіть опівночі у ніч з четверга на п’ятницю, тож у гонитві за рідкісними, раз на рік, знижками дехто ночує у наметах під дверима крамниць.

Магазин електроніки Best Buy, наприклад, пропонує плоскі телевізори за 200 доларів, на 300 дешевше від стандартної ціни. Універмаг Target продає цифрову фотокамеру Nikon за 100 доларів, це удвічі дешевше, ніж звичайно.

Отож, попри фінансову кризу і високий рівень безробіття, покупці штурмують прилавки. А крамниці не це й розраховують: велика знижка працює наживкою на гачок. Головне – щоб людина зайшла всередину. Виходить так, що для торгівлі «чорна п’ятниця» стає справжнім Днем подяки.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG