Доступність посилання

ТОП новини

Контрольовані росіянином банки в Литві і Латвії зазнали краху


Рига – Литва через підозри у фінансових махінаціях та ризики швидкого банкрутства націоналізувала п’ятий за величиною комерційний банк Snoras. Водночас Латвія через значну нестачу коштів припинила діяльність Latvijas Krājbanka – дочірнього банку Snoras. Ці фінансові установи до останнього часу контролював російський мільйонер Володимир Антонов, сфера інтересів якого поширювалася і на Україну.

Ситуація отримала швидкий розвиток після того, як прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс заявив, що акціонери Snoras свідомо готували крах банку, переводячи значні кошти в офшори.

За інформацією Центрального банку Литви, аудит засвідчив нестачу цінних паперів у банку на суму майже 285 мільйонів євро.

Оперативні дії Литви

Щоб запобігти зловмисному банкрутству, а також захистити вкладників та всю банківську систему країни, Литва 16 листопада націоналізувала банк Snoras, 68% акцій якого належало громадянину Росії Володимиру Антонову, а 25% – президенту банку, литовцю Раймондасу Баранаускасу.

За словами радника президента Литви з питань економіки та соціальної політики Нерюса Удренаса, стрімка націоналізація була потрібна з огляду на можливе шахрайство з боку акціонерів.

«Проблема була не стільки в економіці, скільки в шахрайстві й тих методах, які могли використовувати у діяльності банку. Тому необхідно було діяти оперативно, тому що рух фінансів у сучасній банківській системі відбувається дуже швидко», – зазначив Нерюс Удренас.

Литва має намір ліквідувати банк Snoras й оголосила його екс-акціонерів у міжнародний розшук, їм загрожує до 10 років ув’язнення. Наразі за даними Європолу, Володимир Антонов та Раймондас Баранаускас уже затримані у Великій Британії.

Латвійська епопея

Фінансова лихоманка торкнулася й Латвії. З огляду на нестачу у розмірі майже 142 мільйонів євро Комісія з ринку фінансів та капіталу Латвії 21 листопада зупинила діяльність Latvijas Krājbanka, 60% акцій якого належали литовському банку Snoras.

Державна поліція Латвійської республіки порушила кримінальну справу, в рамках якої було затримане латвійське керівництво Latvijas Krājbanka.

Між тим законодавство Литви та Латвії гарантує безпеку внесків. Отже, вкладникам банків Snoras та Latvijas Krājbanka гарантоване повернення внесків до 100 тисяч євро.

У скрутнішому становищі опинилися вкладники, які мають депозити на більшу суму, зокрема відомий латвійський композитор Раймонд Паулс тримав у Latvijas Krājbanka маже 1 мільйон євро.

Фіаско імперії Антонова?

До складу керованої 36-річним російським мільйонером Володимиром Антоновим компанії Convers Group входили не лише Snoras та Latvijas Krājbanka, але й український «Конверсбанк». Наразі, після подій у Литві та Латвії, Антонов встиг 22 листопада продати український банк своїм топ-менеджерам.

Володимиру Антонову також належить британський футбольний клуб Portsmouth F.C. Влада Великої Британії відмовила йому у відкритті на території країни філіалу банку Snoras.

За словами заступника голови Комісії ринку фінансів та капіталу Латвії Яніса Бразовскіса, кошти з Latvijas Krājbanka виводили за кордон з метою реалізації власних проектів Володимира Антонова. Зокрема, для купівлі акцій шведського концерну SAAB.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG