Доступність посилання

ТОП новини

У Києві розпочалась Вахта пам’яті жертв Голодомору 1932–33 років


Представники 5 християнських конфесій, представлених в Україні – Української православної церкви – Київський патріархат, Української православної церкви (Московського патріархату), Української греко-католицької церкви, Української автокефальної православної церкви, а також Римо-католицької церкви в Україні – розпочали сьогодні панахиди за померлими від голоду людьми.

Перша служба розпочалась вдень у Національному музеї пам’яті жертв Голодоморів, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

Старший науковий співробітник музею Олеся Онишко розповіла Радіо Свобода: «Священики проведуть поминальні служби за померлими від голоду людьми – людьми, імена яких вдалося відновити за два роки існування цього музею: ми уклали Народну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932–33 років. Вона народна, оскільки її складено нашими відвідувачами».

Книга і надалі поповнюється новими іменами: до роботи над нею долучились науковці Інституту національної пам’яті за підтримки благодійних фондів та організацій, наукових товариств, каже Онишко. Зараз у книзі понад десять тисяч імен.

Паралельно зі службою Божою у Музеї пам’яті жертв Голодоморів курсанти Військового училища імені Богуна несуть Вахту пам’яті загиблих від Великого Голоду 1932–1933 років.
XS
SM
MD
LG