Доступність посилання

ТОП новини

881 свічку пам’яті запалять учні Івано-Франківська


Біля пам’ятника Степанові Бандері в Івано-Франківську учні запалять 881 свічку – по одній від кожного класу обласного центру Прикарпаття – і викладуть ними цифру 79 – саме стільки років минуло від часу трагедії. Такою акцією вшанують пам’ять людей, які загинули внаслідок Голодомору 1932–1933 років.

У Центрі патріотичного виховання учнівської молоді імені Степана Бандери, який розташований під пам’ятником, відбудеться загальноміський урок історичної пам’яті «Голодомор – геноцид українського народу».

Напередодні відбулися різноманітні акції, присвячені сумній сторінці української історії: студенти Інституту туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника провели поминальну акцію на Вічевому майдані, а студенти Івано-Франківського базового медичного коледжу – в меморіальному комплексі «Дем’янів Лаз».

Відбувся також круглий стіл «Пам’ять страшного голоду: як подолати генетичний страх?». За словами голови правління обласної організації «Центр допомоги «Людина», психолога Наталії Чаплинської, українська гостинність та заощадливість є одним з психогенетичних наслідків Голодомору, а сам Голодомор, сталінські репресії та переслідування можуть викликати посттравматичний синдром у майбутніх поколінь.

Сьогодні в Івано-Франківську відбудеться віче-реквієм до Дня пам’яті жертв Голодомору, хода пам’яті від Вічевого майдану до Меморіального скверу, де священики відслужать поминальну панахиду за жертвами геноциду українського народу.

В неділю в Івано-Франківську відбудеться презентація збірки «Зернятко надії. Дітям про Голодомор 30-х років» та зустріч з її упорядником Людмилою Юрченко.
XS
SM
MD
LG