Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську показали чеський фільм «Бандерівці»


Івано-Франківськ став другим українським містом після Львова, де в суботу відбувся показ документального фільму чеського режисера Алеша Коудели «Бандерівці». Його за сприяння консульства Республіки Чехії у Львові організували громадські організації «Поклик нації» з Івано-Франківська, «Українське національне середовище» зі Львова.

В основі фільму – спогади і свідчення про рейд окремих формувань Української Повстанської Армії через Словаччину і Чехію на Захід в 40-х роках минулого століття, а також коментарі українських і чеських істориків.

Переклад українською і титрування стрічки здійснено на львівській відеостудії «Сотий майдан». За словами її директора Євгена Возняка, чеський фільм є правдивішим, об’єктивнішим і професійнішим у порівнянні російським «Бандеровцы. Война без правил», який він назвав «пасквільним» і «фсбешним».

Як сказав керівник «Поклику нації» Тарас Боднар, «можна дурити купку недалеких маргіналів, але не весь народ». І щоб довести до людей правду, через осередки своєї організації, які є в 13 областях, покажуть чеський фільм і в інших регіонах України.

Презентація фільму Алеша Коудели «Бандерівці» відбулася на початку травня у Празі.
XS
SM
MD
LG