Доступність посилання

ТОП новини

Коморовський: євроінтеграція України може зайняти більше часу, ніж очікувалося


Приєднання України до Європейського Союзу може зайняти більше часу, ніж планувалося раніше, через проблеми з дотриманням українською владою демократичних стандартів.

Таку думку висловив президент Польщі Броніслав Коморовський в інтерв'ю польському виданню «Gazeta Wyborcza» напередодні свого одноденного візиту в Україну, повідомляє УНІАН.

Він назвав «серйозним бар'єром» євроінтеграції України досі невирішену справу ув'язненої вже майже чотири місяці екс-Прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, зауваживши, що деякі з 27країн ЄС використовують це як причину відмовити українцям у приєднанні.

«Я сказав це президентові Януковичу. Можливо, доведеться стиснути зуби та почекати. Ніхто не говорив, що з Україною буде легко», – сказав Коморовський.

Польський президент нагадав, що Польща багато років намагається допомогти Україні приєднатися до Євросоюзу, відзначивши, що українська влада досягла певного процесу на цьому шляху, і більшість українців хочуть інтеграції з ЄС, а не Росією.

«Треба переконувати Україну, аби через договір про асоціацію вона взяла на себе обов’язок виконання усіх принципів, результатом яких є демократизація та незалежність судів. Я постійно це роблю», – зазначив Коморовський.

Безпосередній західний сусід українців Польща, яка вперше в історії головує в Євросоюзі в другій половині 2011 року, сподівається на парафування договору про асоціацію між Україною на грудневому саміті в Києві.

Водночас європейські політики та експерти висловлюють щораз песимістичніші прогнози, зауважуючи, що через «справу Тимошенко» саміт навіть може не відбутися.

Польща, яка підписала договір про асоціацію з ЄС наприкінці 1991 року (набув чинності на початку 1994 року), вступила в європейське об'єднання у травні 2004 року.
XS
SM
MD
LG