Доступність посилання

ТОП новини

У Єгипті відбуваються парламентські вибори


У Єгипті відбуваються парламентські вибори – перші після повалення в лютому президента Хосні Мубарака. Обрання 498 депутатів нижньої палати, Народних зборів, планують провести в три етапи (ще 10 депутатів призначаються); потім так само в три етапи обиратимуть верхню палату, Дорадчу раду.

Голова Вищої ради Збройних сил, яка керує Єгиптом, фельдмаршал Хусейн Тантаві заявив, що не дозволить зловмисникам порушити хід голосування. Тантаві виступив перед учасниками багатотисячної маніфестації на центральній каїрській площі Тахрір.

Цього місяця під час демонстрацій з вимогою негайної передачі влади цивільним у зіткненнях з поліцією загинули 42 особи.

Член військового керівництва Єгипту генерал Мамду Шахін заявив, що військові зберігатимуть право призначати і звільняти уряд навіть після скликання нового парламенту. Водночас на виборах, за його словами, нарешті почують думку єгиптян.

«Ми відчуємо, що наш голос щось означає, це буде правдиве голосування, на відміну від попередніх. Раніше, коли я залишався вдома, хтось голосував замість мене», – сказав генерал.

Вибори обох палат парламенту планують завершити в березні. Парламент має обрати конституційний комітет, який би розробив нову конституцію Єгипту. Після цього, орієнтовно в червні, можуть відбутися президентські вибори.
XS
SM
MD
LG