Доступність посилання

ТОП новини

Адмінреформа Януковича зазнала фіаско (огляд преси)


Київ – Масштабна адміністративна реформа, ініційована Віктором Януковичем, наближається до відправної точки. Її головною метою було скорочення кількості чиновників на 20%, оптимізація роботи службовців, що зберегли свої посади, і зменшення видатків на утримання бюрократичного апарату. Однак більшість із поставлених завдань так і не були досягнуті, стверджує тижневик «Ділова столиця». Хіба що під прикриттям зменшення армії чиновників із їхніх рядів були вичищені всі інакодумці. Тому ні про підвищення якості державних послуг, ні про скорочення затрат на утримання адміністративного апарату говорити не доводиться, підсумовує видання.

Листопад засвідчив, що фінансова стабільність України до такої міри крихка, що бюджет ощасливлять будь-які приватизаційні надходження. Його доходів, як переконує газета «Голос України», хронічно не вистачає для покриття видатків. Натомість, у грудні треба перекрити касовий розрив у приблизно 15 мільярдів гривень. Тому Миколі Азарову вже не до стимулів ділової активності, бо грошей бракує на виплату пенсій та соціальне забезпечення. Саме цим, на думку журналістів, пояснюється відмова уряду повертати підприємцям суми переплат податку на прибуток, належних відшкодувань ПДВ або наполегливі рекомендації підприємствам сплачувати податки вже в рахунок 2012 року. За місяць до кінця року нинішнього.

В Україні розгорівся черговий скандал, який нагадав журналістам газети «Факти» сюжет із фільму Леоніда Гайдая «Іван Васильович змінює професію». Народний депутат від Партії регіонів Юрій Болдирєв, керуючись знаною фразою героя картини «Держава не збідніє!», запропонував позбутися цілого українського регіону. Про небезпеку подібних висловлювань видання розповідає в рубриці «Язик мій – ворог мій».

У Дніпропетровську виявлений археологічний пам’ятник світового значення – Богородицьку фортецю. Ця знахідка, як стверджує газета «Україна молода», повністю змінює уявлення про дату заснування Дніпропетровська і людей, які зіграли в цьому вирішальну роль. Зокрема, археологи вже розгромили вщент версію про причетність Катерини II до виникнення цього міста. Заголовок статті «Дніпропетровськ будував... Мазепа».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG