Доступність посилання

ТОП новини

Мандрівний кінофестиваль «БО!» – у Львові


Анджей Кемпіньскі
Львів – Чому українці не бачать польських фільмів, а поляки українських? Це питання вирішили український і польський режисери Михайло Ільєнко і Анджей Кемпінський, які започаткували кінофестиваль «БО!»

Бо… любимо Україну. Бо… любимо Польщу. Бо… любимо кіно. Бо… так є. Бо… кіно вічне – так народився кінофестиваль з назвою «БО!»

Бо так вирішили два роки тому український режисер Михайло Ільєнко і польський митець Анджей Кемпінські. Польський інститут кіномистецтва допоміг із фінансуванням.

Глядачі у Луцьку і Тернополі нещодавно вже подивились 10 нових польських фільмів. У грудні фестиваль «БО» примандрує у Київ, а сьогодні на черзі Львів.

Поляки привезли у Львів найцікавіші фільми

Програма мандрівного кінофестивалю, який триватиме у Львові до 4 грудня, досить насичена.

Львів’яни зможуть побачити романтичну комедію Філіпа Байона «Дівочі обітниці». Це фільм, який у Польщі став хітом, який переглянули понад мільйон глядачів.

У програмі драма Марека Лехкого «Ерратум» про сучасне молоде покоління і його проблеми, комедія про досить драматичні події минулого століття «Операція «Дунай», найкращий фільм фестивалю польських художніх фільмів режисера Яна Блонського «Ружичка».

Львів’яни зможуть побачити комедію молодого режисера Пйотра Матвейчика «Купити зараз». Історія зворушила поляків різних поколінь. У фільмі розповідається про чоловіків, які добряче хильнули і вирішили в інтернеті виставити на аукціон власних жінок, щоб дізнатись їхню ціну.

Фестиваль демонструє фільми двох режисерських шкіл: комуністичних часів і сучасних режисерів. Тому глядачам буде цікаво порівняти режисерське бачення.

«Хтось зацікавлений у занепаді українського кіновиробництва»

Сьогодні польське кіно, на відміну від українського, перебуває у добрій ситуації. На рік за підтримки держави виходить близько 20 художніх фільмів. Чимало молодих режисерів вкладають у свої стрічки власні кошти, шукають меценатів. А тому, каже режисер Анджей Кемпінський, важливо, щоб нове польське кіно доходило до українців.

Водночас польський режисер і журналіст Кемпінський не розуміє, чому в Україні кіномистецтво перебуває у занедбаному стані, чому панує засилля російського і американського кіна на українському телебаченні, а українські актори успішно працюють у Москві, а не в Києві.

«Але, власне, не розумію, чому немає українських фільмів. Бо я бачу, що люди ходять у театри, як люди реагують на вистави. Є публіка, яка потребує українського мистецтва. Таке враження, що хтось дбає, щоб не було українського фільму, щоб частина елементу народної культури не розвивалась. Щось діється дивного, що не розвивається українське кіно. Якщо міністерство не дає грошей на українські фільми, то це є свідома політика», – каже Анджей Кемпінський.

Мандрівний кінофестиваль «БО» – це передусім привід для дискусії про культурний обмін між двома народами.

Наступного року, сподіваються організатори, а це польська студія «БО» і київська студія «Батискаф», мандрівний фестиваль привезе у Польщу українські фільми.
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG